ASF

Alarm jest, ale na razie nie ma tragedii- przekonuje Powiatowy Inspektor Weterynarii w Garwolinie. Po znaleziskach padłych dzików w powiatach łukowskim i otwockim, powiat garwoliński wszedł w strefę bezpośredniego zagrożenia afrykańskiego pomoru świń. Żółta strefa ochronna ogłoszona będzie w gminach Wilga, Pilawa, Parysów, miasto i gmina Garwolin.

Dariusz Banasik

Dariusz Banasik - trener Pogoni Siedlce.

STANISLAW JOZWIK

W wodzie płynącej w wodociągu gminy Wohyń wykryto bakterie coli. Trwają procedury naprawcze i chlorowanie wody. - Jestem wójtem od dwudziestu lat, i w tym czasie nigdy nie było problemu z tym wodociągiem- dziwi się wójt, Stanisław Jóźwik.

herody

Mieszkańcy gminy Perlejewo – urzędnicy i rolnicy, od prawie 10 lat wspólnie kolędują. Jednym z aktorów w wystawianych przez grupę „Herodach” jest wójt gminy Perlejewo Krzysztof Radziszewski, który wciela się w postać Heroda. Wśród kolędników jest też przewodniczący rady gminy i przewodniczący rady parafialnej. Grupa jest liczna, a grane scenki uzupełnia chór gminno-parafialny.

Tadeusz Federczyk

W Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie rozpoczęła się jedna z najważniejszych w historii szkoły inwestycja: generalny remont szkolnych warsztatów. Jej wartość to 8 milionów złotych.

KOLEJ

Dzięki kluczowej inwestycji, jaką jest modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Lublina, zwiększy się bezpieczeństwo pasażerów i ruchu kolejowego. Po zakończeniu wszystkich prac, a ma to nastąpić na przełomie 2019/20 roku, nowe tory dostosowane będą do prędkości 160 km/godz., co pozwoli pokonać drogę z Lublina do stolicy w ciągu 90 min. Koszt inwestycji, to 3,4 mld zł.

Malgorzata Szczygielska

Muzeum Regionalne w Łukowie wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łukowskiej i Starostwem Powiatowym, przygotowało sesję historyczną poświęconą Powstaniu Styczniowemu. Podczas tego spotkania zaprezentowano m.in. pierwszą książkę o adiutancie ks. Stanisława Brzóski, Franciszku Wilczyńskim. Autorką publikacji jest Małgorzata Szczygielska, pracownik łukowskiego muzeum.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła skutków ASF w regionie, postawy myśliwych i budżetu na ten rok.

Lidia Sopel-Sereja

Uporczywie uchylający się od płacenia należności za dostarczoną wodę mieszkańcy Łaskarzewa mają odcinane przyłącza wodociągowe. Wykorzystując sytuację, dzierżawca wod.-kan. nalicza bardzo wysokie ceny za ponowne przyłączenie posesji do wodociągu. Miasto stanęło po stronie mieszkańców, bo według burmistrz, „bije to w zasadę zdrowej konkurencji”.