Janusz Koziol

Starostwo Powiatowe w Łukowie rozpoczęło wypłatę odszkodowań za grunty przejęte pod budowę trzeciego etapu tzw. małej obwodnicy Łukowa. W sumie, aby spłacić wszystkich byłych właścicieli gruntów, potrzeba blisko 5 milionów złotych.

Waldemar Jaron

W garwolińskim szpitalu powiatowym wykonywanych będzie rocznie ponad pół tysiąca zabiegów, ratujących chorych przed ostrymi zespołami wieńcowymi. 18 listopada z udziałem ministra zdrowia otwarta została nowoczesna pracownia hemodynamiki, która jest jedyną tego rodzaju w szpitalu powiatowym na Mazowszu.

PARCZEW

Wczoraj (17 listopada) w Parczewie odbyła się dziesiąta Gala stypendystów . Przebiegała pod hasłem „Talent i pasja”. Stypendyści to potencjał twórczy ziemi parczewskiej. Od 2008 roku do chwili obecnej Zarząd Powiatu Parczewskiego przyznał 128 stypendiów w różnych dziedzinach na łączną kwotę – blisko 135 tys. złotych

KOMAROWKA PODLASKA

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbyły się lipcu 2016 roku .W Rejonie Radzyńskim nadal odbywają się spotkania młodzieży. Wczoraj (17 listopada) około 400 młodych ludzi z dekanatu radzyńskiego i komarowskiego spotkało się w Komarówce Podlaskiej.

starosta Janusz Koziol

Zakończył się remont pierwszego piętra budynku po I LO. Wkrótce zostanie tam przeniesiona Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna. Obecnie trwają zakupy sprzętu do nowych pomieszczeń. Ta inwestycja miała zakończyć się już kilka miesięcy temu, jeszcze przed wakacjami. Za opóźnienie przy remoncie, firma wykonująca pracę, zapłaciła 120 tysięcy kar. Jak informuje nas starosta Janusz Kozioł, w najbliższym czasie Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna przeprowadzi się do nowych pomieszczeń.

naukobus

Do Zespołu Szkolno – Wychowawczego w Huszlewie przyjechał naukobus z wystawą „Eksperymentuj”.

DARIUSZ SZYCHTA

Zatrzymaj się, rozejrzyj i idź dalej – to przesłanie dla ojców, które będzie punktem wyjścia dla uczestników kolejnej edycji warsztatów organizowanych w Łukowie przez inicjatywę Tato.Net. Warsztaty ruszają dziś, 17 listopada o godzinie 18.00. Jeszcze można się zapisać.

Siemiatycze: wolontariusze pomagają bezdomnym zwierzakom

Kiedy bezpański pies, czy kot potrzebuje pomocy do akcji bez wahania wkraczają wolontariusze ze Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt „Psiemiatycze”. Jednym z głównych działań stowarzyszenia jest szukanie nowych opiekunów dla porzuconych zwierząt.

Janusz Koziol

Goszczący dziś, 18 listopada na naszej antenie starosta łukowski Janusz Kozioł poinformował o przygotowaniach Zarządu Powiatu do ogłoszenia konkursu na dyrektora łukowskiego szpitala. Jak mówił, już w przyszłym tygodniu ma zostać zwołana Rada Społeczna, która wskaże swojego przedstawiciela do komisji konkursowej. Następnie swoich kandydatów przedstawi Zarząd Powiatu.