Urszula Bancerz

Już po raz siedemnasty odbyło się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. To wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń powiatu łukowskiego. To okazja do spotkania przedsiębiorców oraz samorządowców. Jak co roku w roli gospodarza wystąpiła Urszula Bancerz prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej.

prof. Grzegorz Kolodko

Już po raz siedemnasty odbyło się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. Przedsiębiorcy i samorządowcy spotkali się w „Parisel Palace” w Klimkach. Gościem spotkania był profesor Grzegorz Kołodko. Wygłosił on referat na temat uwarunkowań i perspektyw rozwoju polskiej gospodarki. Pytany zaś o ocenę obecnej sytuacji i perspektywę na przyszłość dla przedsiębiorców, mówił:

Waldemar Sabak

Dochody przyszłorocznego budżetu gminy Górzno planowane są na poziomie 27 milionów złotych, a przewidywane wydatki inwestycyjne kształtują się w granicach 10 mln zł. Największymi inwestycjami będą z pewnością budowa oczyszczalni ścieków i dokończenie budowy przedszkola ze żłobkiem.

PACZKA

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dary dla Polaków z Dowbysza na Ukrainie będą zbierali harcerze z 9. Siedleckiej Drużyny Harcerzy „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski oraz harcerki z 8. Siedleckiej Drużyny Harcerek VENTUS i 5. Siedleckiej Drużyny Harcerek Źródło.

ROLNICY_0311

Audycja rolnicza z 3 listopada 2017 roku pod redakcją Andrzeja Ilczuka.

Mikolaj w Miedzyrzecu

W środę, 6 grudnia św. Mikołaj rozdawał słodkie prezenty dzieciom z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.

Albert Baran

Bobry grasują w Garwolinie i widocznie mają się dobrze w mieście. Przerabiają drzewa na wióry, niszczą wały przeciwpowodziowe i starają się budować tamy na ciekach wodnych. Władze miasta reagują na takie zachowania tych, skądinąd pożytecznych szkodników, ale jest to trudna walka...

Albert Baran

Zima nie powinna zaskoczyć służb miejskich odpowiedzialnych za utrzymanie dróg w Garwolinie. Siły i środki są przygotowane na szybką reakcję w przypadku wystąpienia opadów śniegu, które utrudniać będą poruszanie się po miejskich traktach komunikacyjnych.

O tym sie mowi

Do sytuacji w sokołowskim SP-ZOZ odnosiły się w audycji O Tym Się Mówi Marta Sosnowska – wicestarosta sokołowska i Ewa Wojciechowska, dyrektor SP-ZOZ. W rozmowie z Marcinem Jabłkowskim padły odpowiedzi między innymi na pytania dotyczące pomysłu łączenia okolicznych szpitali, ale również te związane z planem naprawczym sokołowskiej placówki.