• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

DZIECI

Dzieci spędzające ferie w Łukowskim Ośrodku Kultury spotkały się z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji. Rozmawiano m.in. o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Dzieci zaprosiły też policjantów do wspólnej zabawy.

SENIORZY

280 osób przybyło do garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury, by w popoludnie ostatniego dnia stycznia uczestniczyć w Powiatowym Dniu Seniora, który w tym roku zorganizował starosta garwoliński. Imprezę uświetniły występy uczniów z żelechowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i połączonych sił trzech lokalnych teatrów.

Marta Sosnowska

Na temat nowej sytuacji w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim i finansowania tegorocznych inwestycji mówiła w rozmowie z Radiem Podlasie Marta Sosnowska. Wicestarosta sokołowska w audycji O Tym Się Mówi odniosła się między innymi do rezygnacji poprzedniej dyrektor.

Waldemar Jaron

Ogłaszane są i rozstrzygane procedury przetargowe dotyczące zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych. Samorząd zamierza też przystąpić do rządowego programu pn. Otwarte Strefy Aktywności, których w gminie będzie trzy.

przedszkola

Trzy prywatne przedszkola w Radzyniu Podlaskim domagają się miliona złotych od Urzędu Miasta za obniżone dotacje. Właścicieli placówek zaniepokoiła malejąca kwota dotacji na dziecko, mimo rosnących kosztów utrzymania maluchów. Zatrudnili prawników, którzy opierając się na wyliczeniach twierdzą, że w latach 2012- 2016 należna kwota była niższa od przekazywanej.

DZIEN BABCI I DZIADKA

Dla najmłodszych był to dzień pełen emocji, dla ich dziadków chwile przepełnione wzruszeniami. We czwartek, 25 stycznia dzieci z siedleckiego przedszkola Akademia Młodego Człowieka zaprezentowały przed swoimi dziadkami program artystyczny. W ten sposób uczciły obchodzone niedawno święto babci i dziadka.

studniowka

27 stycznia tradycyjnym "polonezem" rozpoczął się bal studniówkowy tegorocznych maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego w Komarówce Podlaskiej. Bal otworzyła dyrektor szkoły Bożena Kuzawińska.

Marcin Duszek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Duszek był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie opowiadał o swojej ostatniej wizycie w Stanach Zjednoczonych i spotkaniach z mieszkającą tam Polonią. W programie padły także odpowiedzi na pytania o sprawy ściśle związane z naszym regionem – jak rewitalizacja Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Waldemar Jaron

Ponad 300 osób wzięło udział w otwarciu nowej siedziby władz powiatu garwolińskiego. Rozmach tej największej i najdroższej inwestycji budził zrozumiały podziw, a łączny koszt przedsięwzięcia, razem z umeblowaniem i instalacją infrastruktury teleinformatycznej, zamknął się kwotą ponad 28 mln zł.