• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Jubileusz

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stefanowie w gminie Żelechów obchodzi w tym roku trzy jubileusze. Najważniejszym jest 150. lecie istnienia placówki, chociaż wiąże się z nim 80- lecie budynku szkolnego i 20. rocznica nadania szkole sztandaru. To wszystko w 200. rocznicę śmierci patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki.

Renata Stefaniuk

Stowarzyszenie Biała Pozytywka włączyło się w akcję oddawania krwi dla chorej dziewczynki - Poli Kowalskiej, która walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 20 pazdziernika

Polska żywność cieszy się powodzeniem na świecie. Posłowie z Sejmowej Komisji rolnictwa i Rozwoju Wsi wysłuchali informacji ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o ekspansji na rynki zagraniczne polskich firm sektora rolno-spożywczego. Wiceminister Jacek Bogucki powiedział, że największy udział w eksporcie produktów rolno-spożywczych miało mięso. Tradycyjnie największymi rynkami zbytu mięsa drobiowego były państwa Unii Europejskiej. Systematycznie rośnie też eksport zboża i jego przetworów. Jacek Bogucki powiedział, że również polska branża mleczarska po spadku eksportu w roku 2016 poprawiła wyniki. Wiceminister zauważył, że choć główny ciężar ekspansji na rynki zagraniczne ciąży na przedsiębiorcach, to państwo tworzy mechanizmy ułatwiające eksport.

ADAMKI

Zakaz inwestycji na terenach koło wysypiska w Adamkach. Gmina Radzyń Podlaski ma nowy plan zagospodarowania przestrzeni

MIEDZYRZEC ZBIORKA ZNICZY

W Międzyrzecu zakończyła się zbiórka biało-czerwonych zniczy, które trafią na polskie cmentarze na Ukrainie. Do akcji „Wołyńskie światełko pamięci” w Międzyrzecu Podlaskim włączyły się trzy Zespoły Placówek Oświatowych i cztery międzyrzeckie parafie, a także strażacy OSP Stołpno. W ciągu tygodnia udało się zebrać około 1000 zniczy, które wczoraj, 24 października odebrali inicjatorzy akcji, przedstawiciele Stowarzyszenia „Wołyński Rajd Motocyklowy” z siedzibą w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła pozyskiwania środków na rewitalizację Pałacu Potockich, konfliktu wokół Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Adamkach, a także obaw o zgodę przy świętowaniu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jerzy Jaron

Samorząd Miastkowa Kościelnego zawsze stawiał na poprawę infrastruktury drogowej, zarówno gminnej jak i powiatowej, bo jest to jeden z ważniejszych elementów funkcjonowania i rozwoju gminy. Niedługo kolejny odcinek drogi oddany zostanie do użytku.

Marcin Kolodziejczyk

Jesień nie przeszkadza w prowadzeniu inwestycji kubaturowych i liniowych w gminie Garwolin. Zniszczone przez niekorzystne warunki atmosferyczne odcinki dróg gminnych zostaną jeszcze w tym roku naprawione. Rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji w trzech miejscowościach i oczyszczalni ścieków.

Stanisław Kostyra

Gmina Trojanów podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie dwóch projektów, które dotyczą inwestycji w turystykę i wypoczynek. Dzięki temu na terenie przy urzędzie gminy powstanie kompleks rekreacyjny, a przy gminnej bibliotece zostanie zagospodarowany teren.