Wieslaw Mazurek

W gminie Radzyń Podlaski wyremontują stację uzdatniania wody w Białej. Będzie też montaż instalacji fotowoltaicznych. Samorząd rozstrzygnął dwumilionowy przetarg na te zadania.

Piotr Pludowski

Zgodnie z zapowiedziami, burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zlecił pracownikom rozpoczęcie procesu scalania gruntów w mieście. Na początek scaleniu ma podlegać 6-hektarowy teren znajdujący się w okolicach ulic Żelechowskiej i Rolniczej. Około 2 hektarów to własność miasta.

Jerzy Jacek Myszkowski

Siedlecki radny miejski w rozmowie z Radiem Podlasie komentował pierwsze sesje samorządu. Odpowiadał na zarzuty opozycji dotyczące stronniczości powołanego ponownie Przewodniczącego Rady Miasta i wykorzystywania większości w Radzie do „szachowania” opozycji.

SPOTKANIE

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej była gościem władz samorządowych gminy Garwolin i seniorów z Klubu Senior Plus w Woli Rębkowskiej. Podczas spotkania Elżbieta Rafalska wiele mówiła o działaniach resortu podejmowanych na rzecz poprawy sytuacji osób starszych i nie kryła zadowolenia z aktywności seniorów z gminy Garwolin.

Obligacje

- Obecny zarząd powiatu podjął działania, które uznał za najbardziej stosowane dla niego, czyli wypuszcza obligacje, żeby wyczyścić pewne rzeczy do zera, a być może, żeby mieć nadwyżkę na przyszły rok. To jest pewna koncepcja polityki – twierdzi były starosta powiatu garwolińskiego. Nie godzimy się z tym, żeby wszystko co do tej pory było zwalać na poprzedników, bo część rzeczy to są działania obecnego zarządu- dodaje. Relację z konferencji prasowej zwołanej 3 listopada przez byłego starostę Marka Chciałowskiego i byłego wiceprzewodniczącego RP Marcina Kobusa przygotował Waldemar Jaroń.

Misje w Terespolu

W diecezji siedleckiej trwają parafialne jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. 1 grudnia do parafii Świętej Trójcy w Terespolu przybyły święte znaki Obraz Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Błogosławionych Męczenników z Pratulina.

Narodowa Wystawa Rolnicza

Najnowsze osiągnięcia i tradycja, rolnicza technika, szkolnictwo i nauka, polska żywność i hodowla, organizacje oraz instytucje działające na rzecz wsi i rolnictwa. W Poznaniu od 30 listopada do 2 grudnia odbywała się Narodowa Wystawa Rolnicza. Została zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Iwona Kurowska

Na drugim w tej kadencji posiedzeniu, radni powiatowi podjęli uchwałę o emisji dziewięciu tysięcy obligacji komunalnych o nominalnej wartości tysiąc złotych każda. Ma to na celu pozyskanie środków na pokrycie deficytu wynikającego z powstałych zobowiązań w wysokości 9 mln zł.Mówi Iwona Kurowska.

Mariusz Kucewicz cz. II

Trzy uchwały dotyczące podatków podjęto 28 listopada na sesji rady miasta i gminy Łosice. Od nowego roku trzeba będzie więcej zapłacić za użytkowanie gruntów rolnych i nieruchomości.