Romuald Murawski

Gmina Konstantynów jest w trakcie przygotowywania budżetu na rok 2018. Przyszłoroczne dochody samorządu wyniosą 24 miliony złotych. To o ¼ więcej środków niż znajduje się w obecnym budżecie.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu Maria Koc (PiS) była gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła obchodzonego w sobotę Święta Niepodległości, planowanych zmian w ordynacji wyborczej i trudnej współpracy ze Starostą Węgrowskim.

Waldemar Jaron

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały w Garwolinie podniosły charakter i tradycyjnie należały do tych, które łączą ludzi. Nie było odwoływania się do politycznych haseł, a świętowanie miało dużo akcentów powagi, ale też przysługującej tej rocznicy radości.

Dariusz Szustek

Łukowscy radni jednogłośnie przyjęli zmiany w tegorocznym budżecie oraz w wieloletniej prognozie finansowej. Ich wprowadzenie było potrzebne do tego, aby można było złożyć wniosek o dotację na drugą część rewitalizacji zalewu Zimna Woda. Władze miasta wnioskują o 10 milionów. Całą inwestycja ma zaś kosztować ponad 23 miliony złotych.

Waldemar Jaron

Obyczajem w garwolińskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest składanie ślubowania i czapkowanie przez pierwszoklasistów w czasie obchodów listopadowego Święta Niepodległości Polski. Ważnym była też inauguracja Roku Jubileuszowego Szkoły.

Terespol

Gminne Obchody Święta Niepodległości w tym roku wpisujące się w jubileusz obchodów 25-lecia wolnej Gminy Terespol.

Dorota Todorska

W Gminie Suchożebry po raz pierwszy w historii tego samorządu obchodzone było oficjalnie Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada o 10.00 w kościele w Suchożebrach odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Kazimierz Chełstowski. Dalsze obchody odbyły się w niedalekim Zespole Szkół. Mówi Dorota Todorska dyrektor GOK w Suchożebrach

Elzbieta Zelazowska

W Gminie Suchożebry po raz pierwszy w historii tego samorządu obchodzone było oficjalnie Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada o 10.00 w kościele w Suchożebrach odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Kazimierz Chełstowski. Dalsze obchody odbyły się w niedalekim Zespole Szkół. Mówi Elżbieta Żelazowska dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach

Marcin Sutryk

W Gminie Suchożebry po raz pierwszy w historii tego samorządu obchodzone było oficjalnie Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada o 10.00 w kościele w Suchożebrach odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Kazimierz Chełstowski. Dalsze obchody odbyły się w niedalekim Zespole Szkół. Mówi Marcin Sutryk prezes Stowarzyszenia Descartes