wspomnienie

Obchodzony 2 listopada Dzień Zaduszny, poświęcony jest wspomnieniu i modlitwie za wszystkich zmarłych wierzących w Chrystusa. W tym czasie odwiedzamy groby bliskich zmarłych, a modlitwie towarzyszy zapalanie zniczy. To także okazja do ożywienia wspomnień o ludziach, którzy odeszli.

STULATKA

Setną rocznicę urodzin świętowała mieszkanka Babic - Helena Sieraj. Życzenia Dostojnej Jubilatce przesłała między innymi premier polskiego rządu i wojewoda, a osobiście złożył poseł, władze samorządowe gminy oraz przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Receptą na długie życie, według Heleny Sieraj, jest wiara w Boga i ciężka praca.

Turniej charytatywny

29 października w hali sportowej przy ul. Popiełuszki w Siedlcach przez prawie cały dzień rozgrywane były mecze, mierzyły się drużyny złożone z rodziców i dzieci, a uczestnicy turnieju zbierali środki aby pomóc w zorganizowaniu wyjazdu najmłodszym podopiecznym Polskiego Związku Niewidomych w Siedlcach.

Michal Spychala

Trener SKK Siedlce - Michał Spychała o meczu SKk- Znicz basket Pruszków

Michal Kadziola

Michał Kądzioła ?KPS Siedlce? po wygranym meczu ze Stalą Nysa

spotkanie w Sadownem

26 października w Szkole Podstawowej im. Czesława Wycecha w Sadownem w powiecie węgrowskim odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

swieto chleba

Różne rodzaje domowej roboty chleba, wędlin i innych przetworów można było zobaczyć a nawet skosztować podczas Święta Chleba, jakie 27 października odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Była to już 9 edycja tej szkolnej imprezy. Z organizatorami i uczestnikami Święta Chleba rozmawiała Natalia Bala-Gąsecka.

Grzegorz Goral

Prawie 400 tys. zł przeznaczono na fundusz sołecki w Gminie Kotuń

Bozena Kwiatkowska

W tym roku w gminie Parysów wykonano wiele mniejszych lub większych inwestycji. Część oddano już do użytku, a inne są jeszcze w trakcie realizacji, ale do końca roku zostaną zakończone. To termomodernizacja budynku urzędu gminy, szkoły i jedna z ważniejszych ulic w stolicy gminy.