Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 11 sierpnia

Jaja dostępne na polskim rynku są bezpieczne i zdatne do spożycia - podkreśla Główny Inspektorat Weterynarii. Dodaje, że w kraju nie są dostępne jaja skażone owadobójczym fipronilem. W ubiegłym tygodniu stwierdzono je w dużych ilościach w krajach Beneluksu, Francji czy Niemczech.

FESTYN

W sobotę 12 sierpnia na Stanicy Żeglarskiej w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Festyn Żeglarski połączony z akcją poboru krwi oraz rejestracją dawców szpiku kostnego.

ELEKTROSMIECI

Ponad 3 tony elektrościeci zebrano podczas akcji zorganizowanej przez parafię św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Zbiórka odbyła się w minioną sobotę (12 sierpnia).

Maciejowice

Międzynarodowy wymiar nadano tegorocznym obchodom kolejnej rocznicy Bitwy Maciejowickiej, które połączone będą z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki. Ważnym punktem obchodów, nad którymi patronat objął prezydent Andrzej Duda, jest manifestacja patriotyczno- kościelna do Kopca Kościuszki w Krępie.

Marek Chcialowski

12 mln zł przeznaczył w tegorocznym budżecie powiat garwoliński na budowę i modernizację około 23 km dróg powiatowych i sześciu kilometrów chodników. To największa pozycja wydatków inwestycyjnych w jednym dziale. W ub. roku naprawiono 27 km powiatowych traktów komunikacyjnych.

dziecko2

Wśród pątników podążających w 37. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę nie brakuje dzieci. Są w różnym wieku. Te najmłodsze, które pielgrzymowały ze swoimi rodzicami, nie mają nawet roku.

dziecko1

Wśród pątników podążających w 37. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę nie brakuje dzieci. Są w różnym wieku. Te najmłodsze, które pielgrzymowały ze swoimi rodzicami, nie mają nawet roku.

VITO

Po krótkiej, wakacyjnej przerwie wracają podróżnicze spotkania VITOexTrEAM. 17 i 18 sierpnia nasz region odwiedzi Jakub Rybicki, dziennikarz, fotograf, miłośnik zimowej jazdy na rowerze, alpinista, autor książki „Po Bajkale”, dokumentującej zimową wyprawę rowerową po „Syberyjskim Morzu”. W Siedlcach, Międzyrzecu i Łosicach opowie o najlepszych smaczkach Azji Środkowej. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny.

zaopatrzenie

Przez całą trasę do Częstochowy pielgrzymom towarzyszy pięć samochodów, z których mogą kupować wodę, chleb, bułki, a nawet słodkie przekąski. Wszystko to dzięki zaopatrzeniu pielgrzymki, którym kierują Piotr Siłakowicz i Michał Kazimieruk.