Mariusz Filipiuk

Kampania wyborcza jeszcze nie rozpoczęta, ale poszczególne partie polityczne i organizacje społeczne już do niej przygotowane. Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie powiedział, że PSL w powiecie też jest gotowe.

Bobinski

Barbara i Bogdan Bobińscy z Ostromęczyna w gminie Platerów zajęli pierwsze miejsce w etapie regionalnym XVI Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Jagodne

Dziennikarze zmierzą się w powożeniu. Media Driving Cup czyli Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi odbędą się po raz piąty w najbliższą niedzielę 17 czerwca w Jagodnem w gminie Kotuń. Oprócz zmagań dziennikarzy mediów ogólnopolskich i regionalnych na specjalny torze, organizator imprezy - miejscowy Klub Jeździecki, przygotował inne atrakcje.

Jerzy Mirecki

Musical ,,Dzieci Powstania 44” wystawiono ponad 80 razy. Występują w nim aktorzy i tancerze Alternatywnego Teatru Tańca oraz Studia Musicalowego LUZ. Wystawienie musicalu w środę 13 czerwca było wyjątkowe. Poprzedziło je pełne wzruszeń spotkanie z Jerzym Mireckim, które prowadził dziennikarz Radia Podlasie Andrzej Ilczuk.

konferencja

Sposób prowadzenia przez Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego Jarosława Puściona sesji Rady Powiatu Sokołowskiego – taki był temat zorganizowanej 12 czerwca przez senatora Waldemara Kraskę konferencji prasowej. Spotkanie odbyło się w biurze senatorskim Waldemara Kraski w Sokołowie Podlaskim, a oprócz parlamentarzysty uczestniczyli w nim również radni powiatowi Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił lepszą, niż ostatnio, współpracę z łukowskim starostwem powiatowym. Za przykład podał rozmowy dotyczące budowy lądowiska dla helikopterów medycznych przy szpitalu powiatowym.

SOR

Dzięki unijnemu wsparciu Szpitalny Oddział Ratunkowy garwolińskiego szpitala powiatowego doposażony został w specjalistyczny sprzęt medyczny wartości 1,2 mln zł, co w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne. Z udziałem m.in. wiceminister zdrowia, 13 czerwca dokonano uroczystego przecięcia wstęgi otwierającej podwoje zmodernizowanego oddziału. Relacja Waldemara Jaronia:

Rafal Misztal

Tuż po przegranym meczu barażowym z Garbarnią Kraków udało się nam porozmawiać z kapitanem Pogoni - Rafałem Misztalem. Jak zawodnik ocenia postawę swojej ekipy i spadek do II ligi?

Jarzy Kaminski

Rodzina, przyjaciele, znajomi i współpracownicy pożegnali dziś, 13 czerwca, śp. Jarosława Sycha. Radny powiatowy, były zastępca burmistrza Łukowa, były radny miejski, działacz i społecznik, zmarł 8 czerwca. Miał 56 lat.