• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Muzyczne zakonczenia lata w Kobylanach

Przez całe lato w Gminie Terespol mieszkańcy mogli uczestniczyć w dyskotekach pod chmurką organizowanych na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku. Podsumowaniem tych imprez będzie „Pożegnanie lata w rytmie disco”. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 16 września w Kobylanach k/ Terespola, początek o godz. 17.00. Do udziału w imprezie zaprasza wójt Krzysztof Iwaniuk

Nabozenstwo fatimskie

Tysiące wiernych wzięło udział w Nabożeństwie Fatimskim, jakie odbyło się 13 września w parafii pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa w dużej części była poświęcona walce z Afrykańskim Pomorem Świń w naszym regionie.

WODA

Badania próbek wody pobrane przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczna w Radzyniu Podlaskim wykazały że woda spełnia wszystkie normy jakości.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła między innymi sytuacji w oświacie na terenie gminy i walki z ASF.

Marek Chcialowski

Czy zniszczony przez ubiegłoroczną nawałnicę most w Podstolicach w gminie Maciejowice zostanie wyremontowany? Zadecydują o tym radni powiatu garwolińskiego na nadzwyczajnej sesji, która odbędzie się 15 września. Most wymaga pilnego remontu, a dotacja przyznana z puli wojewody i środki własne powiatu nie pokrywają w całości kosztów inwestycji, która powinna być wykonana do końca tego roku.

Jubileusz

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w niewielkiej miejscowości Kalinów w gminie Żelechów obchodzi w tym roku 50- lecie istnienia. Podczas jubileuszowych uroczystości w dniu 10 września strażacy otrzymali sztandar, który udekorowany został Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Jednostkę natomiast uhonorowano Medalem Pro Masovia.Relacja Waldemara Jaronia

KAKOLEWNICA

W minioną sobotę, 9 września Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radzyniu Podlaskim po wykryciu bakterii coli, wprowadziła zakaz spożywania wody z wodociągu gminnego. Władze gminy poinformowały mieszkańców o zaistniałej sytuacji. Zostały zorganizowane punkty wydawania wody pitnej. Materiał Sławomira Karczewskiego:

SZANIAWY

Dożynki gminno-parafialne odbyły się 10 września w Szaniawach koło Trzebieszowa.