• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

festyn charytatywny

Radzyńska Fundacja Ósmy Kolor Tęczy zbiera fundusze na przystosowanie nowo otrzymanego budynku. W tak zwanej „wodomistrzówce” powstanie dzienny dom dla osób niepełnosprawnych. Na razie budynek nie nadaje się do użytkowania.

Krzysztof Tchorzewski

Minister Energii (PiS) był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła rozpoczynającego się właśnie roku szkolnego, konfliktów na linii Polska – UE, lokalizacji fabryki budującej samochody elektryczne oraz organizowanego w Siedlcach wiecu poparcia dla reform Rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Szkola

Otwarcie placowki szkolnej w Wildze

Iwona Jonczyk

Znaczki pocztowe są dla Iwony Jończyk małymi dziełami sztuki i stanowią walory poznawcze. W swoich zbiorach, które kompletuje od 30 lat ma ich ponad 6 tys. zebranych w kilkunastu klaserach podzielonych tematycznie. Wszystko, co wiąże się z tymi znaczkami, czyli patrzenie na nie, przekładanie, przypominanie sobie różnych sytuacji, czasem z dzieciństwa - jest dla niej frajdą.

Miedzyrzec

2 września o godzinie 13.00 zakończyła się akcja Narodowego Czytania na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim. W tym roku cała Polska czyta "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W Międzyrzecu akcję głośnego czytania zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna.

LORETTO

Po raz drugi organizowana jest w diecezji drohiczyńskiej Piesza Pielgrzymka Drohiczyn - Loretto. Pielgrzymka pod hasłem „Od chrzcielnicy do grobu bł. Ignacego Kłopotowskiego” odbędzie się w terminie od 8 do 10 września. W ciągu trzech dni pątnicy przejdą 90-cio kilometrową trasę łączącą Drohiczyn z Loretto. O pielgrzymowaniu Agnieszka Bolewska-Iwaniuk rozmawiała z ks. dr. Zenonem Czumajem - dyrektorem Muzeum i Archiwum Diecezjalnego w Drohiczynie i jednym z organizatorów pielgrzymki do Loretto.

dyrektor Maciej Cybulski

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zorganizowało zbiórkę publiczną na zakup kart z rękopisem „Potopu”. Potrzeba 70. tysięcy złotych. To ambitne przedsięwzięcie, które aby się udało, wymaga wsparcia. Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej otrzymało ofertę nabycia części rękopisu „Potopu” Henryka Sienkiewicza. Jest to niepowtarzalna okazja do zwiększenia prestiżu i pozycji placówki, która w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Koszt nabycia części rękopisu to 70 tys. zł. Aby cel został osiągnięty, dyrekcja muzeum zwraca się z prośbą o wsparcie i pomoc finansową. Anna Kupińska rozmawiała na ten temat z Dyrektorem Muzeum Maciejem Cybulskim:

Slawomir Wasilczuk

Wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym (1 września) wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasia opowiadał o reakcjach rolników zajmujących się hodowlą trzody chlewnej na wykrycie na terenie gminy ognisk ASF, a także o turystycznych ambicjach gminy i przygotowaniu do nowego roku szkolnego.

Waldemar Sabak

78 lat temu, we wrześniu, w rejonie wsi Unin w gminie Górzno doszło do starcia zbrojnego pomiędzy grupą wojsk polskich a hitlerowskimi oddziałami. W wyniku tej potyczki zginęło 10 żołnierzy i podoficerów wojska polskiego.