• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Waldemar Jaron

Ponad 300 osób wzięło udział w otwarciu nowej siedziby władz powiatu garwolińskiego. Rozmach tej największej i najdroższej inwestycji budził zrozumiały podziw, a łączny koszt przedsięwzięcia, razem z umeblowaniem i instalacją infrastruktury teleinformatycznej, zamknął się kwotą ponad 28 mln zł.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 26 stycznia

Rozpoczął się trzeci rok wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki powiedział na konferencji prasowej, ze jest to rok decydujący. Ryszard Zarudzki przedstawił harmonogram wdrażania poszczególnych działań PROW w roku 2018. Wiceminister Ryszard Zarudzki powiedział na konferencji prasowej, że w lutym ruszy nabór na modernizację gospodarstw, zaś w marcu na restrukturyzacje małych gospodarstw. Tegoroczne procedury naborów zostały uproszczone. Jeśli chodzi o restrukturyzację małych gospodarstw, rozszerzono katalog beneficjentów o rolników i małżonków rolników, skrócono dwukrotnie okres ubezpieczenia w KRUS oraz zrezygnowano z kryterium wyboru w zakresie kwalifikacji rolniczych.

Malowana Zima Rodzinnie w Hadynowie

Po raz pierwszy i jako jedyna placówka w woj. mazowieckim Biblioteka w Olszance wspólnie z Mazowieckim Instytutem Kultury z Warszawy zorganizowała w okresie Ferii zimowych od 18 do 24 stycznia, warsztaty plastyczne „Malowana Zima Rodzinnie”. Koordynatorem tego projektu jest Paulina Czajor z MIK.

opinie

W powiecie łukowskim zaczynają się ferie zimowe, ale uczniowie z IV LO zamierzają je spędzić w szkole, na dodatkowych zajęciach, aby przygotować się do matury. To była ich propozycja, na którą zgodzili się nauczyciele. I jak się okazuje, wywołało to lawinę komentarzy na naszym portalu. Komentujący oburzają się, że nauczyciele będą pracować podczas urlopu, i to pracować za darmo.

ZBIGNIEW KOT

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszono tematy tegorocznego budżetu, remontu kina „Sława” i wyzwań stojących przed samorządem w roku 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

PAWEL KULICKI

Zagrożenia związane z sezonem grzewczym – to temat, który 25 stycznia był omawiany na antenie Katolickiego Radia Podlasie. W studiu radiowym gościli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach

KONFERENCJA

Rok 2017 był- według wielu Polaków- najlepszym po przełomowym 1989 roku, a w powiecie garwolińskim inwestycje infrastrukturalne ruszyły szerokim frontem. Mówiono o tym i planach na najbliższy czas, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez parlamentarzystów ziemi garwolińskiej. Padły też dosyć interesujące sformułowania dotyczące wyborów samorzadowych.

podroznicy

Kolejni podróżnicy pojawili się w Radzyniu Podlaskim w ramach popularnego cyklu. Małżeństwo, Maria i Przemysław Pilchowie podróżują i piszą o zapomnianych polskich wojażerach. W środę, 24 stycznia spotkali się z mieszkańcami miasta podczas promocji ich najnowszej książki „Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat”.

ANDRZEJ CELINSKI

Zagrożenia związane z sezonem grzewczym – to temat, który dziś, 25 stycznia jest omawiany na antenie Katolickiego Radia Podlasie. W studiu radiowym goszczą przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Jednym z głównych tematów rozmów jest ryzyko zatrucia dwutlenkiem węgla, popularnie zwanym czadem.