PRZEGLAD MIEDZYRZEC

IX Międzyszkolny Przegląd Twórczości Artystycznej „Spotkajmy się” odbył się w Międzyrzecu Podl. Do sali widowiskowej MOK przybyły osoby niepełnosprawne z 9 szkół specjalnych z województwa lubelskiego i mazowieckiego m.in. z Siedlec, Łukowa, Białej Podlaskiej, Włodawy i Łosic.

Krzysztof Iwaniuk

W Strassburgu odbyła się 33. Sesja Plenarna Kongresu Władz Lokalnych i Terytorialnych Rady Europy (CLARE). Brał w niej udział wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy Pilawa pozyskuje dużo środków z funduszy europejskich, które razem z własnymi, inwestuje w infrastrukturę techniczną i społeczną. Gmina się rozwija, a słupki w rankingach z każdym rokiem rosną.

URSZULA PRZYBYSZ

W Garwolinie od przyszłego roku niektóre podatki od nieruchomości nieznacznie wzrosną, co spowoduje zwiększenie dochodów budżetu miasta o niewiele ponad 280 tys. zł. Mimo podwyżki podatków lokalnych, są one i tak jedne z najniższych w Polsce w grupie miast powiatowych.

Jerzy Myszkowski

Jerzy Myszkowski, członek klubu Prawa i Sprawiedliwości w siedleckiej Radzie Miasta był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła wizyty Premier Beaty Szydło w Siedlcach, miejskiej polityki inwestycyjnej i podsumowania wakacyjnych działań siedleckiego oddziału Wspólnoty Polskiej, której nasz gość jest prezesem.

KS BRZOZOWSKI

Podczas środowej sesji radni gminy Międzyrzec Podlaski przyjęli uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Międzyrzec ks. kanonikowi Józefowi Brzozowskiemu, proboszczowi parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu.

Strefa dla zdrowia w Plocku

Okazję do przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich z zakresu kardiologii i okulistyki mieli 22 października mieszkańcy Płocka. Na placu obok parafii św. Krzyża rozstawiono namiot firmy Polpharma w ramach akcji „Strefa na zdrowie”.

Jubileusz

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stefanowie w gminie Żelechów obchodzi w tym roku trzy jubileusze. Najważniejszym jest 150. lecie istnienia placówki, chociaż wiąże się z nim 80- lecie budynku szkolnego i 20. rocznica nadania szkole sztandaru. To wszystko w 200. rocznicę śmierci patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki.

Renata Stefaniuk

Stowarzyszenie Biała Pozytywka włączyło się w akcję oddawania krwi dla chorej dziewczynki - Poli Kowalskiej, która walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.