Starosta Janusz Koziol

W ostatnich miesiącach, a głównie w ostatnich tygodniach drogi dyrekcji szpitala, a zwłaszcza dyrektora Kobielskiego i Zarządu Powiatu, to drogi idące w całkiem innych kierunkach – mówi starosta Janusz Kozioł pytany o powody odwołania dyrektora łukowskiego szpitala. Decyzja zapadała w poniedziałek 23 października.

otwarcie biura

W poniedziałek 23 października w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się oficjalne otwarcie Biura Poselskiego Marcina Kamila Duszka.

klopoty_parkowanie

W Garwolinie jest około 950 wyznaczonych miejsc do parkowania samochodów, w tym płatnych około 400. Mimo tego, w centrum miasta trudno zaparkować pojazd, a kierowcy łamiąc przepisy, pozostawiają swoje auta gdzie popadnie. Problemem jest też pozostawianie przez dojeżdżających do pracy w Warszawie swoich samochodów przez cały dzień na bezpłatnych parkingach.

Waldemar Sabak

Gmina Górzno realizuje wiele projektów twardych, odnoszących się do przedsięwzięć inwestycyjnych. Ważną dla władz samorządowych jest też inwestycja w człowieka, szczególnie tego najmłodszego. Były projekty skierowane do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych, a ostatnio podpisano umowę na realizację podobnego przedsięwzięcia dla przedszkolaków. I to nie koniec.

uzaleznienie

W niedzielę, 22 października w Radzyniu Podlaskim wystawiono spektakl profilaktyczny „Raz się żyje”. Sztuka została przygotowana przez teatr „Feniks” działający w Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Pokazuje, w jaki sposób uzależnienie jednego członka rodziny wpływa na bliskich.

Kakolewisko 2017

11 kabaretów o różnych formach i stylach scenicznych, oraz zróżnicowanym składzie wiekowym i ilościowym z całego województwa lubelskiego wystąpiło 22 października w XVIII Wojewódzkich Spotkaniach Kabaretowych w Kąkolewnicy.

Mariusz Dobijanski

Siedlecki radny Mariusz Dobijański był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym (23. października) wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła bieżących spraw miasta, jak korki spowodowane nagromadzeniem inwestycji, zbliżająca się samorządowa kampania wyborcza, a także walka z zanieczyszczonym powietrzem.

oddanie obiektow

Droga w miejscowości Strych oraz ulica i przedszkole w Maciejowicach- to trzy inwestycje, które 20 października oddano uroczyście do użytku w gminie Maciejowice. Zadania drogowe zrealizowano ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, a przedszkole wykonano ze środków własnych gminy.

Marcin Kolodziejczyk

W gminie Garwolin sezon inwestycyjny trwa na dobre. Dobiega końca budowa świetlicy wiejskiej w Niecieplinie, która jest w granicach 1,5 mln zł, naprawiane są drogi. Podpisana została umowa na budowę boiska sportowego przy szkole w Wilkowyi, ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej w Woli Rębkowskiej oraz infrastrukturę w Rudzie Talubskiej.