ZASŁUZONY DLA GARWOLINA

Józef Siarkiewicz, emerytowany nauczyciel, patriota i wychowawca wielu pokoleń młodzieży, który w zawodzie przepracował ponad pół wieku, otrzyma tytuł „Zasłużonego dla Miasta Garwolina”. Będzie osiemnastym mieszkańcem miasta, który został uhonorowany tym mianem.

Lidia Sopel Sereja

Po raz pierwszy od siedmiu lat miasto Łaskarzew zamknęło budżet z pieniędzmi na koncie, a nie zobowiązaniami wymagalnymi do zapłacenia i pustą kasą urzędu. W związku z tym, na ten rok zaplanowano wiele inwestycji drogowych i... zalanie fundamentów pod budowę hali sportowej.

FERIE W ZELECHOWIE

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie przygotował na tegoroczne ferie zimowe ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przez dzieci. Codzienne zajęcia plastyczne i artystyczne rozwijają wyobraźnię dzieci i kreatywność, a przede wszystkim są alternatywą dla siedzenia przed komputerem.

Tomasz Hapunowicz

Wójt gminy Zbuczyn, a od niedawna również członek rady nadzorczej PGE był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła fali internetowego „hejtu” z jakim spotkał się nasz gość po ostatniej nominacji i przygotowań do wyborów samorządowych.

ZENON STEFANOWSKI

Dwie duże inwestycje edukacyjne realizowane są obecnie w gminie Kłoczew. Jedną z nich jest budowa przedszkola w stolicy gminy, które kosztować będzie około 3,5 mln zł. Drugim zadaniem jest projekt edukacyjny realizowany dla ponad pół tysiąca uczniów. Jego wartość, to 1,4 mln zł, a za przeszło 400 tys. zł zakupione zostaną pomoce dydaktyczne dla szkół.

RADZYN

Przedstawiciele szkół z całej Polski, którym patronuje święty Jan Paweł II, spotkają się w tym roku w Radzyniu Podlaskim. Gospodarzem 31. Zjazdu Przedstawicieli Szkół imienia Jana Pawła II będzie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Placówka ugości kilkaset osób z całego kraju. Spotkanie odbędzie się 15 i 16 czerwca. Trwają przygotowania- zarówno organizacyjne, jak i duchowe.

Wlodzimierz Wolski

Jest już gotowy projekt ogłoszenia o konkursie na dyrektora łukowskiego szpitala. Komisja konkursowa ustaliła, że oferty będą przyjmowane do 2 lutego, a rozmowy z kandydatami odbędą się w kolejnym tygodniu. Jak mówi wicestarosta Włodzimierz Wolski poszukiwany będzie dobry dyrektor, twardo stąpający po ziemi.

Ryszard Brodziak

Gmina Maciejowice była jednym z inicjatorów ogłoszenia roku 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki, i tam odbywało się wiele uroczystości związanych ze zwycięzcą spod Racławic. Szczególnie zaangażowanym w organizację obchodów Roku Tadeusza Kościuszki na Mazowszu wręczone zostały okolicznościowe dyplomy Marszałka Województwa Mazowieckiego.

warsztaty

Koncertem uwielbienia zakończyły się II Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia pt. "Gloria in Exscelsis Deo".