WSPOMNIENIA

Wielu księży z diecezji siedleckiej i wiernych świeckich, mieszkańców dekanatu włodawskiego modliło się w czwartek 15 lutego w intencji zmarłego ks. kanonika Stanisława Dadasa - wieloletniego proboszcza parafii p. w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, dziekana dekanatu włodawskiego. W trakcie Mszy św. zmarłego wspominali kolega kursowy ks. kan. Jan Spólny - proboszcz parafii Gończyce, Janusz Kloc - mieszkaniec parafii, Zbigniew Jankiewicz - prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Lubelskich.

Waldemar Kraska

Senator Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Kraska był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim sytuacji krajowej służby zdrowia.

Droga Krzyzowa

Parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim wydała rozważania Drogi Krzyżowej z ilustracjami stacji Męki Pańskiej, które są umieszczone w parkanie kościoła. Stacje zbudowane w 1912 roku zostały odnowione w 2017 roku.

spotkanie

Gmina Międzyrzec przygotowuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

ks Sereda

Diecezjalny Duszpasterz Rodzi Diecezji Siedleckiej ks. Jacek Sereda był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi w Środę Popielcową. Tematem rozmowy był oczywiście rozpoczynający się właśnie Wielki Post.

Zlote Gody

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowano 6 lutego w Transgranicznym Centrum Dialogu i Kultur w Łosicach. Prezydent Rzeczypospolitej nadał medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" 23 parom.

Zlote Gody

Wyjątkowe pary świętowały złote, szmaragdowe, diamentowe, kamienne i brylantowe gody. Z tej okazji prezydent RP przyznał trzem małżeństwom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Państwo Dadasowie z Ryczysk obchodzą w tym roku 77. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, i prawdopodobnie jest to małżeństwo z najdłuższym stażem w powiecie garwolińskim.

biesiada

Dzień kobiet obchodzimy 8 marca ale w Leśnej Podlaskiej z myślą o kobietach i ich dorocznym święcie już w sobotę 10 lutego odbyła się babska biesiada. Przebiegała pod hasłem „Dla kobiet nie tylko w Dniu Kobiet”.

WSPOMNIENIE

We wtorek 13 lutego, w wieku 63 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. kan. Stanisław Dadas, wieloletni proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, dziekan dekanatu włodawskiego. Dla katolickiego Radia Podlasie zmarłego kapłana wspomina jego kolega kursowy ks. kan. Henryk Och, proboszcz parafii św. Anny w Radzyniu Podlaskim. Kapłani w tym samym dniu w 1979 przyjęli święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego Biskupa Siedleckiego Jana Mazura.