ZAPRSZENIE

W najbliższą niedzielę 10 września w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie odbędzie się jubileuszowe spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”. Wspólnota działa w Łukowie już od trzech lat.

Bozena Niedzielak

Starosta łosicka Bożena Niedzielak była gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji „O Tym Się Mówi” na antenie Radia Podlasie. Rozmowa toczyła się wokół problemów rolników i sadowników z terenu powiatu, a także rozpoczynającego się roku szkolnego i zbliżającej kampanii wyborczej do samorządów.

Pilawa: gminne swieto plonow

Rolnicy z gminy Pilawa spotkali się w tym roku w Żelaznej, by wspólnie składać dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony. Podczas Mszy św. polowej poświęcono dary ziemi, a burmistrz zapewniła, że chleb wypieczony z tegorocznego ziarna będzie dzieliła sprawiedliwie.

Prezydent w Wilkowyi

Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką zainaugurowali nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Wilkowyi w gminie Garwolin, która obchodzi swoje stulecie. Prezydent podziękował nauczycielom za poświęcenie i życzył, by wychowywali pokolenia młodych ludzi, którzy będą dobrymi ludźmi i dobrymi synami naszej ojczyzny. Małżonka prezydenta podkreślała natomiast, że praca z młodzieżą jest czymś wyjątkowym.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 1 września

Poszkodowane 5300 gospodarstw, podobna liczba zniszczonych budynków gospodarczych, 2 tysiące budynków mieszkalnych i 38 tysięcy hektarów upraw - taki najnowszy bilans strat po nawałnicach, które 11 i 12 sierpnia przeszły przez Pomorze i Wielkopolskę, podał minister rolnictwa. Krzysztof Jurgiel podkreślał w rozmowie z TVP Info, że rząd podjął wszelkie możliwe działania, aby pomóc poszkodowanym rolnikom. O stratach spowodowanych przez nawałnice mówiła też na Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ewa Lech. Autor-Andrzej Ilczuk

KORNICA

3 września w Starej Kornicy w powiecie łosickim odbyły się gminno-parafialne dożynki.

Narodowe czytanie w Rzeczycy

3 września w podmiędzyrzckiej wsi Rzezczyca odbyło się Narodowe Czytanie połączone z meczem piłki nożnej.

Dozynki powiatu parczewskiego

W niedzielę 3 września rolnicy z powiatu parczewskiego świętowali zakończenie żniw. Tegoroczne dożynki odbyły się w miejscowości Sosnowica.

Miastkow DOZYNKI

Mieszkańcy Ziemi Miastkowskiej i goście zaproszeni świętowali dożynki, które są symbolem życia i pracy rolnika. Dziękowano Panu Bogu za plony, ale też podsumowano owoce pracy samorządu za ostatni okres czasu, a powodów do zadowolenia nie brakowało.