dr Riad Haidar

O skoordynowanej opiece nad kobietą w ciąży i noworodkiem opowiedział dr Riad Haidar, Ordynator oddziału Neonatologii bialskiego szpitala.

dr Andrzej Kisiel

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej oraz Szpital Landspitali w Reykjaviku wspólnie realizują projekt pn. Rozwój współpracy jednostek ochrony zdrowia na rzecz wypracowania skutecznych metod i form opieki nad kobietą i dzieckiem.

Dariusz Szustek

Dziś, 20 października odbyła się w Łukowie sesja Rady Miasta zwołana w trybie przyspieszonym. Radni przyjęli uchwałę w sprawie nowego planu zagospodarowania dla terenów położonych przy ulicach Brzóski i Stodolnej. Nowy plan umożliwia budowę nowych bloków w mieście, które będą mogły mieć nawet 6 pięter.

STREFA NA ZDROWIE 1

W niedzielę, 15 października specjaliści ze "Strefy na Zdrowie" zawitali do Aleksandrowa Kujawskiego. Na placu obok Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych rozstawiono namiot firmy „Polpharma” i tam wszyscy chętni mogli przebadać się z zakresu kardiologii i okulistyki. Reportaż Kamila Skorupskiego z Katolickiego Radia Podlasie:

protestanci

W czwartek, 19 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbyła się konferencja naukowa „Reformacja i jej dziedzictwo na Lubelszczyźnie”. Była to pierwsza część dwudniowego wydarzenia naukowego, współorganizowanego przez Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim i Alians Ewangeliczny Została zorganizowana w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia - Szlakiem kulturowego dziedzictwa protestanckiego na ziemi radzyńskiej”. Wykład wygłosił m.in. amerykański uczony Timothy L. Robnett.

Dariusz Stopa

Starosta siedlecki Dariusz Stopa był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie został podniesiony temat walki z ASF na terenie powiatu, promocji samorządu na zewnątrz i zabiegów o inwestycje w regionie.

Miroslawa Miszkurka

Dla uczniów zmieniło się to, że nie muszą dojeżdżać do szkół. Dla organu prowadzącego szkoły, to większe wydatki, bo wzrosły koszty utrzymania placówek oświatowych. Nauczyciele na razie mają pracę, ale za dwa lata może nie być tak różowo.

SESJA

Centralne Biuro Antykorupcyjne domagało się odwołania Józefa Tomali z funkcji członka Zarządu Powiatu Garwolińskiego, bo naruszył przepisy ustawy antykorupcyjnej. Według zainteresowanego, spółka o której pisze CBA nigdy nie rozpoczęła działalności i nie wystawiła żadnej faktury.

Harcerze

Harcerzy spotkań można w różnych miejscach i okolicznościach. Drużyna harcerska działa też w Czeremsze, niewielkiej miejscowości w powiecie hajnowskim. Z zuchami i harcerzami z Czeremchy rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk