BOISKO

W Borowiu odsłonięto Pomnik Niepodległości, a w Trąbkach w gminie Pilawa oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni z trawy syntetycznej. Oficjalne przecięcie wstęg na nowych obiektach i ich poświęcenie miało miejsce podczas uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

DARIUSZ STARKO

Słuchacze KRP wzięli udział w gali 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Program jednodniowej wizyty w stolicy objął także zwiedzanie Archikatedry Warszawskiej św. Jana Chrzciciela oraz Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Marcin Jozwik

31 tysięcy to liczba przebadanych kierowców na zawartość alkoholu we krwi. To badania, które w tym roku przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie na terenie całego powiatu łukowskiego. Na szczęście, liczba nietrzeźwych użytkowników dróg spada z roku na rok. Ale to oni są nadal największym zagrożeniem na naszych drogach.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 10 listopada 2017r

Od poniedziałku 6 listopada można składać wnioski o pomoc w usuwaniu skutków tegorocznych klęsk żywiołowych. To dodatkowy mechanizm wsparcia, niezależny od rządowej pomocy dla rolników po nawałnicach czy przymrozkach. Środki na ten cel pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Poprzednio wnioski można było składać we wrześniu i październiku. Autor Andrzej Ilczuk

Romuald Murawski

Gmina Konstantynów jest w trakcie przygotowywania budżetu na rok 2018. Przyszłoroczne dochody samorządu wyniosą 24 miliony złotych. To o ¼ więcej środków niż znajduje się w obecnym budżecie.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu Maria Koc (PiS) była gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła obchodzonego w sobotę Święta Niepodległości, planowanych zmian w ordynacji wyborczej i trudnej współpracy ze Starostą Węgrowskim.

Waldemar Jaron

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały w Garwolinie podniosły charakter i tradycyjnie należały do tych, które łączą ludzi. Nie było odwoływania się do politycznych haseł, a świętowanie miało dużo akcentów powagi, ale też przysługującej tej rocznicy radości.

Dariusz Szustek

Łukowscy radni jednogłośnie przyjęli zmiany w tegorocznym budżecie oraz w wieloletniej prognozie finansowej. Ich wprowadzenie było potrzebne do tego, aby można było złożyć wniosek o dotację na drugą część rewitalizacji zalewu Zimna Woda. Władze miasta wnioskują o 10 milionów. Całą inwestycja ma zaś kosztować ponad 23 miliony złotych.

Waldemar Jaron

Obyczajem w garwolińskim I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest składanie ślubowania i czapkowanie przez pierwszoklasistów w czasie obchodów listopadowego Święta Niepodległości Polski. Ważnym była też inauguracja Roku Jubileuszowego Szkoły.