• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Jerzy Rebek

Działka miejska w Radzyniu Podlaskim sprzedana za ponad milion trzysta złotych. Chodzi o teren przy ulicy Wyszyńskiego, w okolicy dyskontu spożywczego. Jak poinformował burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, nabywcą działki została firma Kama Finanse z Gdyni, zajmująca się obsługą rynku nieruchomości i kredytami.

SZOSTKA

Szkoła Podstawowa w Szóstce wygrała ogólnopolski konkurs „Kolorowe Boiska”, którego główną nagrodą było profesjonalne boisko sportowe (Orlik) o wymiarach 40 x 20 metrów. Uczniowie nagrali 100- sekundowy film o potrzebie budowy boiska w Szóstce w odniesieniu do sportowych autorytetów.

Biała Niedziela

Ponad 300 osób – mieszkańców gminy Komarówka Podlaska skorzystało z bezpłatnych porad lekarskich lekarzy specjalistów z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. 8 października ,w ramach tzw. Białej Niedzieli, Szkoła Podstawowa w Komarówce Podlaskiej zamieniła się w przychodnię lekarską.

trener Czarnych Sosnowiec

Wynikiem 0:0 zakończył się mecz AZS PSW Biała Podlaska - Czarni Sosnowiec rozgrywany w ramach rozgrywek Ekstraligi Kobiet. W niedzielę, 8 października odbył się mecz 9.kolejki Ekstraligi Kobiet. Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska zmierzyły się z drużyną Czarnych Sosnowiec. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Gra była dość wyrówna, częściej przy piłce była drużyna z Sosnowca, która jest wyżej w ligowej tabeli. Zawodniczki z Białej Podlaskiej walczyły ambitnie aż do końca meczu, bramki niestety nie udało im się zdobyć. Pomeczowa wypowiedź trenera Czarnych Sosnowiec:

Audycja rolnicza

Działa od pierwszego września, powstał z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego. Posłowie z Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi wysłuchali informacji Ministra Rolnictwa o działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym (9 października) wydaniu audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie mówił o wydawaniu i pozyskiwaniu pieniędzy na inwestycje samorządowe.

manifestacja

Kopiec Tadeusza Kościuszki w Krępie jest miejscem szczególnym. Usypali go własnymi czapkami okoliczni chłopi w 1861 roku, po wielkiej manifestacji patriotycznej, zapowiadającej Powstanie Styczniowe. Kolejna manifestacja w miejscu przelania krwi przez Kościuszkę za wolność ojczyzny, odbyła się w 1917 roku, w stulecie jego śmierci i rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. Posłuchaj relacji

Radoslaw Mitura

Tegoroczna edycja Dni Muzyki Chóralnej będzie miała aż dwie odsłony. 15 października Garwolin i okoliczne parafie będą gościć wybitne zespoły chóralne z całej Polski. Na 19 listopada zaplanowano wieczór muzyki chóralnej z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki chórów, podczas którego wystąpią lokalne chóry i schole parafialne. O festiwalu muzyki chóralnej Waldemar Jaroń rozmawia z Radosławem Miturą- dyrygentem Chóru Miasta Garwolina.

kanalizacja

Miasto Radzyń Podlaski zaciąga kolejną pożyczkę. Podczas obrad 6 października Rada Miasta wyraziła zgodę na zaciągnięcie 200 tys. złotych na pokrycie części kosztów budowy nowej kanalizacji.