• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Lidia Sopel Sereja

Po wniosku Centralnego Biura Antykorupcyjnego o odwołanie Józefa Tomali z funkcji kierownika łaskarzewskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, zainteresowany sam złożył rezygnację, która została przyjęta na posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ. Na tym samym posiedzeniu powierzono Tomali pełnienie obowiązków kierownika SP ZOZ.

Pielegniarki i polozne

- Mamy w tej w chwili kryzys i zapaść – tak o sytuacji pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce mówiła Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Rozmówczyni Radia Podlasie dodała, że zawody te zmagają się z brakiem zastępowalności kadrowej. Obecnie średni wiek pielęgniarek i położnych wynosi 51 lat.

Dzien Zwierzat

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, a także wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Obchody przypominają, że zwierzęta to istoty żywe, posiadające prawa. Cały październik zaś jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Choć warto pamiętać o niej przez cały rok.

Anna Maria Siarkowska

Anna Maria Siarkowska z Partii Republikańskiej była dzisiaj (04. października) gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przynależności partyjnej naszego gościa, a także zmian w ustawie o dostępie do broni palnej.

Andrzej Chojnacki

W garwolińskiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień rozpoczęto proces rekrutacji do terytorialnej służby wojskowej. Pierwszych dziewięciu mieszkańców powiatu otrzymało powołanie do 5. Batalionu OT w Siedlcach, a z chwilą utworzenia tzw. kompanii garwolińskiej, służyć będą bliżej miejsca zamieszkania. Zainteresowanie tą formą służby jest znaczne, a kompania liczyć będzie około stu osób.

Anna Sochacka

Wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka była gościem Radia Podlasie we wtorkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie padły pytania i odpowiedzi związane z zakorkowanymi ulicami miejskimi, programami wsparcia rodzin, a także przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

wojt Zenon Stefanowski

Gmina Kłoczew znalazła się w gronie czterdziestu gmin w Polsce, w których będzie realizowany pilotażowy projekt modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych. W ramach projektu przeprowadzone zostaną darmowe szkolenia i warsztaty dla blisko 200 dorosłych mieszkańców gminy. Realizowany jest też projekt skierowany do uczniów szkół prowadzonych przez gminę. Jego wartość to ok. 1,5 mln zł, a skierowany jest do ponad 500 uczniów... O szczegóły projektów Waldemar Jaroń zapytał wójta gminy Zenona Stefanowskiego.

pogoda_pazdziernik

Mamy złotą polską jesień. Z amatorskiej prognozy pogody opracowanej na podstawie obserwacji zjawisk pogodowo- przyrodniczych przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że taka aura powinna utrzymać się do połowy października.

pomor swin

W związku z wirusem afrykańskiego pomoru świń w podmiędzyrzeckich Maniach w jedenastu gospodarstwach zostanie wybitych kilkaset świń. Zastępca powiatowego lekarza weterynarii Jacek Martyniuk spotkał się z rolnikami z Mań.