Wieslaw Mazurek

Trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Radzyń Podlaski otrzymały nowe sprzęty. Strażacy z Paszk Dużych, Żabikowa i Branicy Radzyńskiej dostaną defibrylatory, pilarki ratownicze i sprzęt do oznakowania terenu działań. Te trzy jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na zakup sprzętów gmina otrzymała 40 tysięcy złotych, co stanowi 99 % kosztów. Gmina dopłaca jedynie 400 złotych.

hala sportowa w Rogoznicy

3 września podczas inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Rogoźnicy, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pełnowymiarowej pasywnej hali sportowej.

uroczystosci

Mieszkańcy Ziemi Miastkowskiej i goście zaproszeni świętowali dożynki, które są symbolem życia i pracy rolnika. Dziękowano Panu Bogu za plony, ale też podsumowano owoce pracy samorządu za ostatni czas. Wójt Jerzy Jaroń wspólnie ze zdecydowaną większością rady idzie do wyborów z jednego komitetu wyborczego.

Albina Lubian

W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, 3 września w Pilawie odbyły się patriotyczne uroczystości upamiętniające tragiczne dla Polski wydarzenia. Tradycyjnie połączone były one z inauguracją nowego roku szkolnego.

karuzela

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie komentował sprawy związane z budową dużego centrum handlowego na obrzeżach Siedlec. Jak powiedział, wszystko jest na dobrej drodze.

Jerzy Kedra

Rolnicy z gminy Krzywda już po raz jedenasty spotkali się na Gminnych Dożynkach. Święto Plonów odbywało się w niedzielę 2 września w Krzywdzie.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do kandydatury swojego konkurenta w walce o reelekcję. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości – Mariusz Orzełowski, zdaniem Brodowskiego, nie ma kompetencji do pełnienia najważniejszej funkcji w gminie.

tablica

W ubiegłym roku, podczas Dni Żelechowa oddane zostało do użytku po restauracji centrum miasta z zabytkowym ratuszem i rynkiem. 2 września tego roku w ratuszu uroczyście odsłonięta została i poświęcona pamiątkowa tablica informująca o przeszłości tych obiektów i ich rewitalizacji.

Branica

Ponad siedemdziesięcioro uczniów z Branicy Radzyńskiej w gminie Radzyń Podlaski zamiast do szkoły, idzie dziś, 3 września do wiejskiej świetlicy. W czerwcu tego roku Powiatowy Inspektorat Budowlany stwierdził, że dotychczasowa szkoła, mieszcząca się w zabytkowym pałacu, nie nadaje się do użytkowania. Nakazano przeprowadzenie remontu, jednak gmina nie podjęła się tego utrzymując, że Inspektorat narzucił zbyt krótki czas. Teraz uczniowie przenoszą się do świetlicy, a wójt Wiesław Mazurek utrzymuje, że szum wokół przenosin szkoły to „zasługa” jego politycznych przeciwników w zbliżających się wyborach.