Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc była gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie usłyszeć można było o głosowaniu w sprawie immunitetu dla Senatora Stanisława Koguta, trudnych relacjach Polski z Unią Europejską i tegorocznych wyborach samorządowych.

drogi

Rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej jest jednym z ważniejszych zadań samorządów, na które każdego roku przeznaczają pokaźne środki finansowe. Modernizacja dróg lokalnych przyczynia się bowiem do poprawy bezpieczeństwa i podniesienia standardów technicznych traktów komunikacyjnych, a co się z tym wiąże, poprawy życia mieszkańców.

Witold Chwastyniak

Witold Chwastyniak - trener KPS Siedlce

Jakub Gontarewicz

Jakub Gontarewicz - rozgrywający KPS Siedlce

OSP

23 stycznia w Wólce Komarowskiej koło Komarówki Podlaskiej powstała nowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie założycielskie odbyło się w budynku byłej szkoły, która stała się siedzibą druhów strażaków.

Albina Lubian

Wśród wielu zaplanowanych do realizacji na ten rok inwestycji, samorząd miasta i gminy Pilawa wybuduje świetlicę wiejską w Łucznicy. Wartość kosztorysowa zadania, to około milion złotych, ale gmina zamierza pozyskać na ten cel wsparcie finansowe z budżetu Unii Europejskiej.

Marcin Jozwik

Na drogach powiatu łukowskiego pojawiło się nowe BMW. To nieoznakowany radiowóz wyposażony w nowoczesny wideorejestrator. Zdaniem komentujących: „dojenie kierowców nadal ma trwać w najlepsze”. Policja uważa inaczej. Chodzi o to, aby kierowcy zwolnili. Tylko w ubiegłym roku zatrzymano blisko 6 tysięcy osób, które nie liczyły się z ograniczeniami prędkości.

Kazimierz Hawryluk

Wójt gminy Stara Kornica był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła konfliktu pomiędzy radą gminy, a wójtem i wynikających z takiego stanu rzeczy trudnościach inwestycyjnych.

Stop cyberprzemocy

Eksperci z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozmawiali z młodzieżą o przestępczości w sieci. Konferencja „Stop cyberprzemocy” odbyła się we wtorek, 23 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.