• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 12 stycznia 2018 r

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce postawić na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich, negocjacje w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej i walkę z wirusem ASF. Komisja Europejska (KE) opublikowała pod koniec listopada komunikat w sprawie wspólnej polityki rolnej (WPR) po 2020 roku: „Przyszłość żywności i rolnictwa UE”.

Malarstwo

Współtwórczyni walczącego o Oscara filmu „Twój Vincent” otworzyła wystawę swoich obrazów w Radzyniu Podlaskim. Olena Horhol z Ukrainy pokazała w galerii „Oranżeria” swoje olejne pejzaże. Wernisaż „Droga do domu” odbył się w piątek, dwunastego stycznia. Wystawa jest czynna do 26 stycznia.

malarstwo

Współtwórczyni walczącego o Oscara filmu „Twój Vincent” otworzyła wystawę swoich obrazów w Radzyniu Podlaskim. Olena Horhol z Ukrainy pokazała w galerii „Oranżeria” swoje olejne pejzaże. Wernisaż „Droga do domu” odbył się w piątek, dwunastego stycznia. Wystawa jest czynna do 26 stycznia.

Janusz Koziol

Starosta łukowski Janusz Kozioł był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach, konkursu na dyrektora łukowskiego szpitala i planów budżetowych na bieżący rok.

wspomnienia

13 stycznia odbył się uroczysty pogrzeb Romana Sidorowicza. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Leszek Dąbrowski. Urna z Prochami została umieszczona na cmentarzu parafialnym przy ul. Brzeskiej.

spotkanie w Mietnem

Około 170 osób uczestniczyło w dorocznym spotkaniu polityczno- samorządowo- biznesowej śmietanki powiatu garwolińskiego. W przemówieniach nie było politycznych cierpkości, jedynie troska o dalszy rozkwit miast i gmin powiatu we współpracy ponad podziałami. Padło też kilka ciekawych zwrotów.

NIEPODLEGLOSC

Kilkadziesiąt różnorodnych działań, akcji i wydarzeń przygotowano w ramach Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Krwawych Dni Międzyrzeca. W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa poświęcona tej tematyce zorganizowana przez Burmistrza Zbigniewa Kota.

Zbigniew Gnat-Wieteska

Przy ul. Wolnej w Garwolinie znajduje się stare cmentarzysko urnowe, nigdy nie badane archeologicznie. Na początku XX wieku podczas prac budowlanych natrafiono tam na urny starego pochówku. Aby nie narazić się na wstrzymanie prac, w nocy zalano fundamenty i być może nie zniszczone urny przetrwały do dziś pod istniejącym, starym budynkiem. O garwolińskich cmentarzach, ciekawe i mało znane fakty opowiada historyk, dr hab. Zbigniew Gnat- Wieteska.

Angielski

Jak zachęcić uczniów do nauki języków obcych i ułatwić tę naukę? W Szkole Podstawowej Nr 1 im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach pojawiło się specjalne wyposażenie klasy da nauki języka angielskiego, ale zanim sprzęt trafił do szkoły trzeba było upiec wiele ciasta, zrobić kilka festynów. Szkołę Podstawową Nr 1 w Siemiatyczach odwiedziła Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.