• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Bozena Kwiatkowska

Jeszcze w tym roku zakończona zostanie termomodernizacja siedziby władz samorządowych gminy Parysów oraz zagospodarowany teren wokół obiektu. Planowana jest też modernizacja dwóch dróg gminnych w Woli Starogrodzkiej i Poschle oraz dwóch ulic w stolicy gminy. Remont drogi powiatowej biegnącej przez Parysów przełożony został na przyszły rok.

Ratusz

W 570. rocznicę nadania Żelechowowi praw miejskich, którą obchodzono 27 sierpnia, władze miasta oddały do użytku okazały i nowoczesny budynek zrewitalizowanego ratusza oraz płytę rynku wokół niego. Tym samym spełniły się marzenia pani burmistrz miasta i wielu ludzi, którzy wspierali ją w tym dziele. Waldemar Jaroń:

OSP Stolpno

Jednostka OSP Stołpno Międzyrzec ma 90 lat. Powstała w 1927 roku z inicjatywy hrabiego Andrzeja Potockiego. W 2007 roku utworzony został oddział ratownictwa wodnego. Aktualnie jednostka liczy 55 druhów zwyczajnych w tym 24 ratowników wodnych, 6 płetwonurków oraz 28 stermotorzystów żeglugi śródlądowej.

Ekstremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek

II Ekstremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek odbył się w minioną sobotę 26 sierpnia w Międzyrzecu Podlaskim.

Dozynki w Puchaczach

Dożynki gminno-parafiane odbyły się 27 sierpnia w Puchaczach k/ Międzyrzeca Podlaskiego.

Albina Lubian

Plac zabaw w Pilawie został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja roku 2016” organizowanym między innymi pod patronatem ministerstwa infrastruktury i budownictwa. Celem tego prestiżowego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami.

Daniel Milewski

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Milewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie pojawiły się wątki zbliżających się wyborów samorządowych, zmian w sądownictwie oraz kontynuacji programu Rodzina 500+

Marek Kapusta

Statystycznie, co drugi dzień na drodze ekspresowej S17 w powiecie garwolińskim, dochodzi do kolizji lub wypadku drogowego. Od lutego zginęły tam 2 osoby, a 34 odniosły obrażenia. Innym z problemów występujących podczas budowy odcinka drogi od Trojanowa do Puznówki są kradzieże paliwa, materiałów budowlanych i narzędzi.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Partia mięsa drobiowego importowanego do Polski z Niemiec zawierała owadobójczy fipronil. Wyniki próbek zabezpieczonego wcześniej mięsa trafiły dziś do Głównego Inspektoratu Weterynarii. Informację potwierdził Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk. Służby weterynaryjne zarekwirowały w ubiegłym tygodniu niemieckie mięso w Gdańsku, Gdyni i Nowym Dworze Mazowieckim.