Robert Golaszewski

Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym (27. października) wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa objęła tematy inwestycji kolejowych na terenie miasta i gminy, a także dostępu do informacji gminnej i spraw światopoglądowych związanych z wiarą chrześcijańską.

ks Tomasz Duszkiewicz

W miniony weekend, 28 i 29 października odbył się IX Hubertus Węgrowski. Obchody święta myśliwych i leśniczych zostały jednak zakłócone przez protesty grup sprzeciwiających się polowaniom i zabijaniu zwierząt. O odniesienie się do protestów poprosiliśmy księdza Tomasza Duszkiewicza, kapelana Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i organizatora Hubertusa Węgrowskiego.

protestujacy

W miniony weekend, 28 i 29 października odbył się IX Hubertus Węgrowski. Obchody święta myśliwych i leśniczych zostały jednak zakłócone przez protesty grup sprzeciwiających się polowaniom i zabijaniu zwierząt. Protestujący przyjechali do Węgrowa z całej Polski, wśród nich były osoby z grupy „Wrocławianie przeciwko myśliwym”.

chór Veritatis

10 lecie swojej działalności obchodził 29 października chór Veritatis, działający w parafii Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podl. Chór wystąpił podczas mszy św. o godzinie 12.15.

Bozena Kwiatkowska

Samorząd gminy Parysów wiele ostatnio inwestuje w obiekty kubaturowe, chociaż nie zapomina o potrzebach najmłodszych mieszkańców. W każdym niemal sołectwie pobudowano place zabaw, które cieszą się dużą popularnością. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z wójt Bożeną Kwiatkowską.

Stanislaw Kostyra

W gminie Trojanów funkcjonuje około 20 świetlic wiejskich, które są modernizowane ze środków własnych gminy ze wsparciem funduszami sołeckimi. Tylko w tym roku przeznaczono na ten cel ponad 200 tys. zł, podobnie będzie w przyszłym. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Stanisławem Kostyrą.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 27 października

Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku i wzmocnienie pozycji producentów w łańcuchu dostaw żywności − to dwa najważniejsze zagadnienia poruszane podczas rozmów polsko-słoweńskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W Polsce przebywał wicepremier Republiki Słowenii, minister rolnictwa, leśnictwa i żywności Dejan Židan, który był gościem ministra Krzysztofa Jurgiela.

OLSZANKA

W Zespole Szkół w Olszance imienia Unitów Podlaskich miały miejsce ważne wydarzenia. Odbyły się uroczystości związane z pasowaniem na ucznia i przedszkolaka. Uroczyste pasowanie na ucznia odbyło się 26 października w sali gimnastycznej szkoły.

Spotkanie z burmistrzem

Trwają spotkania burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniewa Kota z mieszkańcami miasta. Tematem spotkania są sprawy bieżące.