FERIE W ZELECHOWIE

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie przygotował na tegoroczne ferie zimowe ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przez dzieci. Codzienne zajęcia plastyczne i artystyczne rozwijają wyobraźnię dzieci i kreatywność, a przede wszystkim są alternatywą dla siedzenia przed komputerem.

Tomasz Hapunowicz

Wójt gminy Zbuczyn, a od niedawna również członek rady nadzorczej PGE był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła fali internetowego „hejtu” z jakim spotkał się nasz gość po ostatniej nominacji i przygotowań do wyborów samorządowych.

ZENON STEFANOWSKI

Dwie duże inwestycje edukacyjne realizowane są obecnie w gminie Kłoczew. Jedną z nich jest budowa przedszkola w stolicy gminy, które kosztować będzie około 3,5 mln zł. Drugim zadaniem jest projekt edukacyjny realizowany dla ponad pół tysiąca uczniów. Jego wartość, to 1,4 mln zł, a za przeszło 400 tys. zł zakupione zostaną pomoce dydaktyczne dla szkół.

RADZYN

Przedstawiciele szkół z całej Polski, którym patronuje święty Jan Paweł II, spotkają się w tym roku w Radzyniu Podlaskim. Gospodarzem 31. Zjazdu Przedstawicieli Szkół imienia Jana Pawła II będzie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Placówka ugości kilkaset osób z całego kraju. Spotkanie odbędzie się 15 i 16 czerwca. Trwają przygotowania- zarówno organizacyjne, jak i duchowe.

Wlodzimierz Wolski

Jest już gotowy projekt ogłoszenia o konkursie na dyrektora łukowskiego szpitala. Komisja konkursowa ustaliła, że oferty będą przyjmowane do 2 lutego, a rozmowy z kandydatami odbędą się w kolejnym tygodniu. Jak mówi wicestarosta Włodzimierz Wolski poszukiwany będzie dobry dyrektor, twardo stąpający po ziemi.

Ryszard Brodziak

Gmina Maciejowice była jednym z inicjatorów ogłoszenia roku 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki, i tam odbywało się wiele uroczystości związanych ze zwycięzcą spod Racławic. Szczególnie zaangażowanym w organizację obchodów Roku Tadeusza Kościuszki na Mazowszu wręczone zostały okolicznościowe dyplomy Marszałka Województwa Mazowieckiego.

warsztaty

Koncertem uwielbienia zakończyły się II Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia pt. "Gloria in Exscelsis Deo".

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 12 stycznia 2018 r

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce postawić na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich, negocjacje w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej i walkę z wirusem ASF. Komisja Europejska (KE) opublikowała pod koniec listopada komunikat w sprawie wspólnej polityki rolnej (WPR) po 2020 roku: „Przyszłość żywności i rolnictwa UE”.

Malarstwo

Współtwórczyni walczącego o Oscara filmu „Twój Vincent” otworzyła wystawę swoich obrazów w Radzyniu Podlaskim. Olena Horhol z Ukrainy pokazała w galerii „Oranżeria” swoje olejne pejzaże. Wernisaż „Droga do domu” odbył się w piątek, dwunastego stycznia. Wystawa jest czynna do 26 stycznia.