MAKAROWKA

W Niedzielę Palmową, 25 marca w Makarówce k/ Huszlewa odbył się Gminny Konkurs na Palmę Wielkanocną.

BARBARA BRANOWSKA

Już po raz trzeci w Suchożebrach zostanie wystawione Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja opisująca ostatnie chwile życia Jezusa Chrystusa będzie miała miejsce w niedzielę, 18 marca w Zespole Szkół Publicznych. Rozpocznie się o godz. 18:30

LUCJAN KOTWICA

Radzyńskie apteki muszą dostosować się do prawa lokalnego i być czynne całą dobę zgodnie z harmonogramem.

MGOK

To będzie nowoczesne centrum dostępu do wiedzy. Jeszcze w tym roku zakończona zostanie rozbudowa budynku Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie, która możliwa jest dzięki środkom z Unii Europejskiej. Koszt przedsięwzięcia, to ponad 8,5 mln zł, z tego prawie trzy miliony pochodzą z funduszy europejskich. O szczegółach Waldemar Jaroń.

Marcin Matenko

Łuków będzie miał już wkrótce nowy herb, sztandar, flagę, pieczęć oraz łańcuchy dla burmistrza i przewodniczącego Rady Miasta. Dobiega końca procedura, którą rozpoczęto po raz pierwszy blisko dekadę temu. Mówi zastępca burmistrza Marcin Mateńko.

Slawomir Rusak

36 uczestników przystąpiło do czwartej edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „Ortograficzna wiosna 2018”. Do rywalizacji o miano najlepszego stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz młodzież i dorośli mieszkańcy gminy Miastków Kościelny.

droga krzyzowa

25 marca w Niedzielę Palmową odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Międzyrzeca Podlaskiego. Wielu wiernych – mieszkańców miasta i okolicznych wsi rozważało Mękę Pana Jezusa.

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod redakcją Andrzeja Ilczuka wyemitowany 23 marca 2018 r. na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

TEATR

Zabawna narracja, barwna scenografia, efektowne stroje i przede wszystkim – brawurowa gra aktorska podbiły serca żelechowskiej publiczności, która bardzo żywiołowo reagowała na wszystko, co działo się na scenie. „Ożenek” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Niby nic” jest zabawny, a zarazem nostalgiczny, skłaniający do refleksji. Relacja Waldemara Jaronia