• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Zenon Stefanowski

Pół miliona złotych przeznaczył w tegorocznym budżecie samorząd gminy Kłoczew na fundusz sołecki. Pieniądze te podzielone zostaną na 27 sołectw, które przeznaczą je na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. W niektórych sołectwach jest problem z racjonalnym wydatkowaniem tych środków.

PUDELKO

Z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu, którzy przypada 12 października, Stowarzyszenia Biała Pozytywka włącza się do akcji „Pudełko życia”. „Pudełko życia” – to kompleksowa informacja dla ratowników o stanie zdrowia ułatwiająca udzielenia pomocy medycznej osobie starszej, samotnej, która wymaga interwencji pogotowia ratunkowego.

dotacja

Gmina Radzyń Podlaski z unijnym dofinansowaniem na podnoszenie jakości kształcenia. Siedem szkół gminnych będzie uczestniczyć w projekcie zakładającym doposażenie szkół, organizację zajęć wyrównawczych i warsztatów. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Maciej Kierzkowski

Maciej Kierzkowski (MMA Siedlce) o gali ARMIA FIGHT NIGHT

Roger Garbaczewski

Roger Garbaczewski po gali ARMIA FIGHT NIGHT

Witold Chwastyniak

Witold Chwastyniak, trener pierwszoligowych siatkarzy KPS Siedlce opowiada o zmianach, które zaszły w zespole przed sezonem 2017/18 oraz o nadziejach związanych z kolejnym sezonem na zapleczu PlusLigi.

Rocznica PPP

27 września w Miętnem i Garwolinie obchodzono 78. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które było niezwykłym zjawiskiem w najnowszych dziejach Polski, i jedynym tego rodzaju w dziejach antyhitlerowskiego ruchu oporu w Europie. Powiatowe uroczystości połączone były z odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej organizatorom i nauczycielom tajnego nauczania.

Marek Chcialowski

Tylko w tym roku powiat garwoliński zmodernizuje 23 kilometry dróg powiatowych, na które przeznaczono ponad 12 milionów złotych, w tym niespełna 2,8 miliona złotych pozyskano ze źródeł zewnętrznych, a ponad 3,5 miliona dołożyły samorządy gmin.

ZBIORKA KSIAZEK

W Publicznej Bibliotece Powiatowej w Radzyniu Podlaskim trwa zbiórka książek w języku polskim dla szkoły na Ukrainie. Chętni uczą się tam języka polskiego, brakuje im jednak materiałów. Chodzi o szkołę w Teteriwce niedaleko Żytomierza. Potrzebne są podręczniki, polska literatura piękna i książki dla dzieci.