Cezary Tudek

Wojewoda mazowiecki nakazał zdekomunizowanie ulicy II Armii Wojska Polskiego w Garwolinie, ale nie narzucił nowej nazwy. Niemal w tym samym czasie grupa radnych wystąpiła z inicjatywą uchwałodawczą, by ulicę II Armii Wojska Polskiego zmienić na ulicę Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego.

Wyprawa do schroniska

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie odwiedziły schronisko Happy Dog w Sobolewie. Były tam w czwartek, 16 listopada. Pojechały, aby zwieść karmę, którą razem ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami zbierały przez ostatni miesiąc.

Sylwester Dyminski

W gminie Maciejowice wiele inwestują w infrastrukturę liniową, odkładając w czasie budowę siedziby władz samorządowych czy oczyszczalni ścieków. Problemem są jak zwykle pieniądze, których z przyczyn obiektywnych nie zawsze można pozyskać. Ma się to zmienić, i prawdopodobnie jedna z dużych inwestycji powinna w niedługiej perspektywie ruszyć.

HPV

Samorząd miasta Siedlce sfinansuje program szczepień dla dziewczynek i chłopców z roczników 2005 i 2006 przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). 15 listopada w urzędzie miasta odbyło się spotkanie informacyjne w tej sprawie dla rodziców.

archiwum

10 radnych za, 2 przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski radni zdecydowali, że Archiwum Państwowe po siedmiu latach wróci do Pałacu. Instytucja zajmie powierzchnię obejmującą prawie osiemset metrów kwadratowych w Pałacu Potockich. Jak zapewnia burmistrz, Skarb Państwa sfinansuje remont, a koszty odnowy miasto zaliczy na poczet czynszu.

patron

W Górznie uroczyście obchodzono 20. rocznicę nadania szkole podstawowej imienia Władysława Jóźwickiego- miejscowego bohatera II wojny światowej, młodego człowieka, zamordowanego przez hitlerowców. Była to lekcja historii i patriotyzmu, które w tej gminie są szczególnie pielęgnowane.

Radzyn - historia

W środę, 15 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami szlacheckiej rodziny Czetwertyńskich, posiadającej w przeszłości ziemie w Suchowoli i związanej z okolicami Radzynia.

Krzysztof Fedorczyk

Gościem środowej audycji „O tym się mówi” na antenie Radia Podlasie był starosta powiatu węgrowskiego Krzysztof Fedroczyk. Włodarz odniósł się m. in. do zarzutów Marii Koc dotyczących przedkładania spraw politycznych nad dobro powiatu.

DROGA

Zmodernizowane drogi powiatowe Kownaty - Rogoźnica i Rogożnica - Żerocin o łącznej długości ponad 10, 5 km zostały zmodernizowane i oficjalnie oddane do użytku.