badanie

17 września mieszkańcy gminy Garwolin i Górzno mogli bezpłatnie przebadać słuch. Przed urzędami gmin, przez pięć godzin parkował specjalistyczny samochód wyposażony w pełnoprofilowy gabinet otolaryngologiczny i kabinę do przesiewowych badań słuchu.

audycja rolnicza

Producenci rolni, którzy w latach 2015-2018 przez co najmniej rok utrzymywali świnie w gospodarstwach położonych na obszarze powiatów, w których wystąpił afrykański pomór świń. mogą składać wnioski o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie na refundację 50% wydatków poniesionych na zakup mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego oraz wydatków poniesionych na zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych.

krypty

Co kryją radzyńskie krypty w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci podczas sobotniej (16 września) konferencji naukowej. Naukowcy podsumowali przeprowadzone już badania. Spróbowali też ustalić nazwiska kilku osób, które mogą spoczywać w kryptach.

mural

W niedzielę, 17 września w Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona, pułkownika Zdzisława Krasnodębskiego urodzonego w Woli Osowińskiej, pilota Wojska Polskiego, twórcy Dywizjonu Myśliwskiego Trzysta Trzy. Z tej okazji stworzono mural, upamiętniający postać.

SCHOLA

Schola parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim ma 30 lat. Koncert Jubileuszowy odbył się w niedzielę, 17 września w kościele parafialnym. Schola w swoim repertuarze ma ponad 300 pieśni i piosenek religijnych. Przez 30 lat w scholi śpiewało i grało ponad 500 osób.

Grzegorz Bierecki

Senator RP Grzegorz Bierecki był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła reformy wymiaru sprawiedliwości, reparacji wojennych i kampanii samorządowej w naszym regionie.

Uroczystosci w Laskarzewie

Uroczystosci

Sylwester Dyminski

Gmina Maciejowice otrzymała ze środków samorządu województwa mazowieckiego dofinansowanie na remont dróg w Strychu i Oronnem. W ciągu minionych dwunastu miesięcy gmina wydała na inwestycje ponad 13 mln zł.

Krystian Dubinski

Miasto i Gmina Pilawa inwestycjami stoi. Dobiegła końca budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Trąbkach i trwa duża inwestycja polegająca na generalnym remoncie i rozbudowie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Realizowane są też mniejsze zadania inwestycyjne oraz trakty komunikacyjne.