• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Waldemar Sabak

Oczyszczalnia w ciągu roku, zakończenie budowy przedszkola ze żłobkiem jeszcze w bieżącym roku, podobnie jak nowe dywaniki bitumiczne na kilku kilometrach dróg gminnych i zagospodarowanie centrum stolicy gminy. To najważniejsze zadania do wykonania, jakie postawił sobie samorząd gminy Górzno na najbliższe miesiące. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta Waldemara Sabaka.

KONKURS

Podczas corocznego Spotkania Samorządowców, Polityków, Przedsiębiorców oraz Przyjaciół Radia w Opolu Nowym laureaci konkursu fotograficznego „Miejsca zwykłe i niezwykłe Diecezji Siedleckiej” odebrali nagrody.

Miedzyrzec

Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Dzielili się opłatkiem składali sobie życzenia.

WYROZNIENI

Podczas spotkania noworocznego samorządowców, polityków i przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, tradycyjnie już kilka osób zostało uhonorowanych wpisem do elitarnej, Złotej Księgi Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Wśród nich byli burmistrzowie Garwolina i Łaskarzewa oraz wójt gminy Kłoczew.

Orszak Trzech Kroli

Ponad 2 tys. osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który odbył się w Międzyrzecu po raz pierwszy. Na trasie orszaku miały miejsce trzy inscenizacje. Pierwsza zwiastowała wszystkim przybyszom, łącznie z królami o narodzeniu Jezusa. Druga scena to dwór Heroda i jego niepokój na wieść o narodzinach Dzieciątka. Trzecia scena przedstawiała złożenie darów przez mędrców przy żłóbku betlejemskim.

Ewelina Pliszka i Monika Pawlak

Bożonarodzeniowe melodie zabrzmiały w Gminnym Ośrodku Kultury w Wodyniach. W niedzielę 7 stycznia odbył się tam drugi Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Betlejemskie nutki”. Przedstawiamy jeden z utworów. Śpiewają Ewelina Pliszka i Monika Pawlak, akompaniują Michał Pawlak i Janusz Eleryk.

spotkanie w Turowie

Blisko 100 harcerzy z rodzicami przybyło na doroczne spotkanie opłatkowe do Turowa. Spotkanie odbyło się w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Domu Kultury w Turowie.

Krzysztof Wisniewski

Łukowską szkołę muzyczną odwiedził wyjątkowy gość: Krzysztof Wiśniewski. To syn założyciela szkoły Henryka Rick – Wiśniewskiego. Podczas tego spotkania wyjątkowy gość poprowadził warsztaty dla uczennic klasy skrzypiec.

Zelechow Orszak

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia, ulicami Żelechowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Podobnie było w siedmiu innych miejscowościach powiatu garwolińskiego, ale żelechowski korowód był wyjątkowy, bo uczestniczył w nim żywy wielbłąd, na którym jechał proboszcz parafii.