• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Bozena Kwiatkowska

Jeszcze w tym roku zakończony zostanie generalny remont siedziby władz gminy Parysów i jej otoczenia. Nadszarpnięty zębem czasu budynek, po jego termomodernizacji i wykonaniu innych prac remontowo- budowlanych, zmienił swój wygląd, i teraz będzie wizytówką stolicy gminy.

Janusz Koziol

Jak informuje nas starosta Janusz Kozioł, wnioski złożone do programu tzw. schetynówek, po pierwszej weryfikacji znalazły się w rankingu na takich miejscach, że już wiadomo, że uzyskają dofinansowanie. Wśród zaplanowanych inwestycji jest m.in. przebudowa skrzyżowania ulic ks. Popiełuszki i Jana Pawła II w Łukowie.

Wieslaw Panasiuk

Wójt gminy Biała Podlaska był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła między innymi decyzji o rozbudowie chlewni w Worońcu, kwestii związanych z wynajmowaniem świetlic wiejskich, a także rozwoju bazy edukacyjnej na terenie gminy.

przemoc

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radzyniu Podlaskim zrealizuje program edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Kilkunastoosobowa grupa sprawców będzie uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach, które mają uświadomić im konsekwencje zachowania i nauczyć panowania nad agresją. Uczestnicy będą zgłaszać się do programu samodzielnie, może też skierować ich kurator.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła konfliktu z senator Marią Koc, rządowych planów zmian w ordynacji wyborczej, a także pomysłów połączenia szpitali w Węgrowie i Sokołowie Podlaskim.

Lukow zyczenia dla seniorow

20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. To dobra okazja do życzeń oraz do organizowania różnych imprez. Nie brakuje ich w naszym regionie. W środę 22 listopada świętowali seniorzy z powiatu łukowskiego.

MICHAL MOJSKI

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie podsumowała Rok Tadeusza Kościuszki – patrona ich szkoły. Uroczysta gala odbyła się 22 listopada.

ngo

Rada Gminy Radzyń Podlaski uchwaliła roczny plan współpracy z sektorem pozarządowym. W 2018 roku organizacje NGO i grupy nieformalne otrzymają 100 tysięcy złotych na organizowane przez siebie inicjatywy.

cyfryzacja

Gmina Borki w powiecie radzyńskim otrzymała unijne dofinansowanie w ramach projektu „Cyfrowe Lubelskie”. Jego wysokość przekracza milion dwieście złotych. Pieniądze pozwolą między innymi na wymianę sprzętów elektronicznych w Urzędzie Gminy i objęcie mieszkańców usługami internetowymi.