• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Zlote Gody w Kakolewnicy

W 1967 roku w gminie Kąkolewnica związek małżeński zawarło 40 par małżeńskich. Złotych Godów doczekało 14 par. Uroczystości związane z 50-leciem pożycia małżeńskiego odbyły się 23 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy.

Ks Leszek Mucka

W najbliższą sobotę, 30 września odbędzie się w Żelechowie diecezjalne spotkanie oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, podczas którego członkowie, kandydaci i sympatycy będą razem modlić się, śpiewać, radować i rozmawiać o przyszłości Stowarzyszenia.

Burmistrz Szustek

„Do czego my zmierzamy?” - pytał na sesji Radny Piotr Płudowski. Pytanie postawił podczas dyskusji nad uchwałą w sprawie przystąpienia do wprowadzenia zmian w planie zagospodarowania miasta. Chodziło mu o to, czy faktycznie w miejscu gdzie dziś jest stadion ma powstać zabudowa wielorodzinna, a władze miasta podejmą się budowy nowego stadionu nad Krzną.

KONCERT CHARYTATYWNY

452 zł zebrano na rzecz ofiar wichury w województwie pomorskim podczas koncertu charytatywnego, który odbył się 25 września w Międzyrzecu Podlaskim.

Jaroslaw Gowin

Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin był gościem Marcina Jabłkowskiego we wtorkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim ogłoszonych przez Prezydenta Andrzeja Dudę propozycji reformy wymiaru sprawiedliwości.

Beata Kosyra

W pięciu miejscowościach gminy Żelechów postanowiono przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego na doposażenie placówek oświatowych w pomoce dydaktyczne. O szczegółach tej inicjatywy, Waldemar Jaroń rozmawia z Beatą Kosyra- skarbnik gminy Żelechów.

Miroslaw Piotrowski w Radzyniu

Europoseł Mirosław Piotrowski z wizytą w Radzyniu Podlaskim. W sobotę, 23 września odbyło się spotkanie z mieszkańcami miasta, dotyczące przyszłości Unii Europejskiej.

Daniel Milewski

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Milewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odnosił się do zmian w systemie sprawiedliwości, które zapowiadało jego ugrupowanie.

Bozena Kwiatkowska

Zakończone zostały prace przy budowie bazy ekologiczno-edukacyjnej przy parysowskim Zespole Placówek Oświatowych w Parysowie. Głównym jej celem jest podniesienie wiedzy na temat fauny i flory występującej na terenie województwa mazowieckiego w warunkach terenowych.