• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Czemierniki

Gmina Czemierniki w powiecie radzyńskim zadłuży się na prawie dwa i pół miliona złotych. Gmina przeznaczy pieniądze na pokrycie deficytu budżetowego i spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek.

Mariusz Osiak

Mieszkańcy gminy Łuków zapłacą od nowego roku wyższe stawki za odbiór odpadów komunalnych. Taką decyzję podjęli radni. Jak argumentują, podwyżkę trzeba było wprowadzić, bowiem przy obecnych stawkach nie wystarcza na pokrycie kosztów obsługi systemu.

Jarosław Koczkodaj

Rada Gminy Ulan-Majorat uchwaliła roczny plan współpracy z sektorem pozarządowym. W 2018 roku organizacje NGO i grupy nieformalne otrzymają 100 tysięcy złotych na organizowane przez siebie inicjatywy. To o 10 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku.

Mikolajki w Kotuniu

Gminne Charytatywne Mikołajki odbyły się 3 grudnia w Zespole Oświatowym w Kotuniu. Dochód z zabawy został przeznaczony na rzecz dwuletniej Lenki Rybak,cierpiącej od urodzenia na rdzeniowy zanik mięśni. Aby pomóc wystarczyło kupić słodycze, ozdobę lub wziąć udział w loterii fantowej.

Piotr Siniakowicz

Burmistrz Siemiatycz był gościem Marcina Jabłkowskiego we wtorkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła zakażenia siemiatyckiego wodociągu bakteriami z grupy coli i reakcji odpowiednich władz na to zdarzenie.

Marek Chcialowski

Powiat garwoliński wydatkował w tym roku rekordową kwotę ponad 33 miliony złotych na inwestycje. Przeszło połowę pochłonęła budowa i modernizacja powiatowych traktów komunikacyjnych, a prawie 14 milionów wydano w tym roku na budowę nowej siedziby starostwa.

Janusz Koziol

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach chcą zwołania sesji Rady Powiatu. Chcą rozmawiać o swoich postulatach i trwającym właśnie pogotowiu strajkowym. Podtrzymują też chęć rozmów ze starosta Januszem Koziołem.

swieta

Ręcznie robione ozdoby świąteczne na kiermaszu Mikołajkowym w Radzyniu Podlaskim. Podczas niedzielnej, piątej już edycji kiermaszu zaprezentowało się kilkudziesięciu wystawców. Prócz zakupu ozdób świątecznych można było także nauczyć się, jak zrobić je samodzielnie.

jestesmy razem

Miniony weekend w Międzyrzecu Podlaskim był poświęcony osobom niepełnosprawnym. W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest 3 grudnia odbył się cykl spotkań zatytułowanych „Jesteśmy razem”.