Przedszkole

Jerzy Rębek

umowa

Meble z kujawsko-pomorskiego za niewiele ponad 1,7 mln zł stanowić będą wyposażenie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Garwolinie. 11 października sfinalizowano trwające pół roku postępowanie przetargowe, a nowe gabinety i inne pomieszczenia mają być umeblowane do połowy stycznia przyszłego roku.

Romuald Murawski

Samorząd gminy Konstantynów powoli finalizuje zaplanowane na ten rok inwestycje drogowe. Nie wszystko jednak układa się zgodnie z planem. Opóźnia się przebudowa min trzech ulic: Złotej Rosy, Sportowej i Północnej w Konstantynowie.

rynek

Miasto Radzyń Podlaski przygotowuje się do rewitalizacji byłej ulicy Rynek, która wejdzie w skład projektu rewitalizacji Pałacu. W listopadzie złożony zostanie wniosek o dofinansowanie. Teren rynku ma zostać uporządkowany, powstanie fontanna i deptak. Nie będzie tam parkingu.

Adam Abramowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim prac nad projektem ograniczenia handlu w niedziele, a także dostępu do broni palnej.

Lidia Sopel Sereja

Miasto Łaskarzew nie musi płacić prawie 300 tys. złotych firmie Elmar tytułem należności za poniesione koszty związane z odczytywaniem wodomierzy i inkasowaniem należności za pobór wody i odprowadzanie ścieków. Tak postanowił Sąd Najwyższy i tym samym, po pięciu latach zakończyły się przepychanki pomiędzy miastem a firmą.

JUBILEUSZ SZKOLY W GLOSKOWIE

Publiczna Szkoła Podstawowa w Głoskowie w gminie Borowie świętowała niezwykły jubileusz 100- lecia placówki i jest jedną z najstarszych placówek oświatowych w powiecie. Podczas uroczystej gali w dniu 7 października, w budynku szkoły odsłonięto tablicę pamiątkową, a osobom związanym z życiem szkoły i zaangażowanym w jej działalności wręczono pamiątkowe medale i podziękowania.

BIOASEKURACJA

Planowane jest poszerzenie terenu objętego programem bioasekuracji. Być może obejmie pominięte tereny, na których wystąpił afrykański pomór świń. Taką informację podał Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk podczas spotkania z hodowcami trzody chlewnej z gminy Radzyń Podlaski. Program bioasekuracji nie obejmuje innych terenów, bo w momencie jej tworzenia ASF występował na o wiele mniejszej przestrzeni.

szczepionka

Naukowcy Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach pracują nad szczepionką przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń. Tę informację przekazał dyrektor instytutu Krzysztof Niemczuk podczas spotkania z hodowcami trzody chlewnej z gminy Radzyń Podlaski.