0108_pogoda

Ucichły kukułki i skowronki... Dnia ubywa... Przyroda powoli zmierza ku jesieni, ale w pierwszej dekadzie sierpnia czeka nas ciąg dalszy upalnego lata. W drugiej dekadzie miesiąca stopniowe ochłodzenie, wyciszenie zjawisk atmosferycznych ale sporo opadów... To prognoza sierpniowej pogody, przygotowana przez Waldemara Naumiuka z Łosic.

ROZMOWA

4 sierpnia w Studiu Pielgrzyma o godzinie 10.10 gościli: Karolina, Krzysztof i Barbara z grupy nr 5 zmierzającej na Jasną Górę z parafii Bożego Ciała w Siedlcach. Pątnicy zatrzymali się na postój w parafii Kłoczew, gdzie jak co roku zostali bardzo gościnnie przyjęci.

Studio_Pielgrzyma_4_08_7_40

Patryk, Izabela, Krystian, Patrycja, Aśka i Kamil z grupy 9A z dekanatu adamowskiego byli 4 sierpnia gośćmi porannego Studia Pielgrzyma na antenie Radia Podlasie.

Ukraina

Przez dziesięć dni gościła w Łukowie 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. Brali udział w koloniach, zorganizowanych dla nich przez łukowski magistrat. Byli to goście z Baranówki, z którym to władze Łukowa już kilka lat temu nawiązały współpracę.

studio pielgrzyma

Dziś, 3 sierpnia do 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę dołączyli pątnicy z Łukowa. Rano, po Mszy Świętej, na trasę wyruszyły dwie grupy: 14A z parafii Przemienienia Pańskiego i 14B z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Na wniosek Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwolił 9 lipca na czasowe - na okres do 120 dni - wprowadzanie do obrotu dwóch środków ochrony roślin.

Marek Chcialowski

Przy placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat garwoliński powstaną nowe urządzenia sportowe, które służyć będą również okolicznym mieszkańcom. Ich zakup i montaż współfinansowany jest pozyskanymi przez powiat środkami zewnętrznymi, a oddanie do użytku nastąpi w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

traba

Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne, burzowe z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W miniony wtorek, 31 lipca burza z trąbą powietrzną przeszła przez gminę Huszlew.

ks. Jozef Brzozowski

2 sierpnia na pielgrzymi szlak do Stóp Jasnogórskiej Pani wyruszyła grupa 12 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Liczy 73 pątników. Duchowym przewodnikiem grupy międzyrzeckiej jest wikariusz parafii św. Mikołaja ks. Marcin Komoszyński. Wymarsz pielgrzymów poprzedziła Msza św. w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu międzyrzeckiego ks. kanonik Józef Brzozowski.