Anna Maria Siarkowska

Poseł Partii Republikańskiej Anna Maria Siarkowska była gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszone zostały kwestie funkcjonowania klas mundurowych, tworzenia struktur Wojsk Obrony Terytorialnej i ograniczenia handlu w niedziele.

Krzysztof Fornal

50 ulic i cztery osiedla mieszkaniowe - to miejsca gdzie wymienione zostanie uliczne oświetlenie. W sumie wymienionych zostanie 1350 lam z sodowych na ledowe, a najwięcej wzdłuż ulicy Międzyrzeckiej – 113.

Marcin Kolodziejczyk

W prestiżowym rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego, gmina Garwolin uplasowała się na 300 pozycji, na 1557 wszystkich gmin w Polsce. Tym samym znalazła się w gronie powiatowych liderów rozwoju.

Marek Chcialowski

W szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie funkcjonują Centra Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, PFRON przeliczał wskaźniki z 2 na 6%, zaliczając szkoły jako przedsiębiorstwa. W rzeczywistości kazano płacić za coś, co praktycznie nie funkcjonuje, bo CKUiP były tylko z nazwy. W grę wchodzą duże pieniądze.

Lucjan Kotwica

W Radzyniu Podlaskim trwa drugi konwent sołtysów z całego powiatu. Zaplanowano wykłady, dotyczące między innymi afrykańskiego pomoru świń czy nowych sposobów sprzedaży.

ARTUR ZIELINSKI

Gmina Borowie pozyskała kolejne pieniądze z funduszy unijnych, tym razem na budowę skweru rekreacyjnego, który zlokalizowany będzie w centrum stolicy gminy. To pierwsze tego rodzaju miejsce, które służyło będzie dzieciom, młodzieży i starszym.

LIDIA SOPEL - SEREJA

Nieczystości płynne, zamiast płynąć na oczyszczalnię, rozlewają się na rozległy teren, a wokół unosi się fetor. Sytuacja jest na tyle poważna, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dał miastu termin do końca lutego przyszłego roku na usunięcie awarii. W kasie nie ma pieniędzy, a potrzeba około 2 mln zł.

Dariusz Szustek

Dariusz Szustek, odnosząc się do decyzji w sprawie tzw. bulwaru nad Krzną, zapowiada odwołanie się od niej do Urzędu Wojewódzkiego.

droga

W ciągu najbliższego tygodnia firma Budimex położy dywanik asfaltowy na niewiele ponad czterokilometrowym odcinku drogi powiatowej od Samorządek do Woli Żelechowskiej. 27 listopada podpisana została umowa na realizację inwestycji, której koszt opiewa na kwotę ponad 2,8 mln zł.