Marcin Kolodziejczyk

29 zadań inwestycyjnych za 13,7 mln zł zamierza w przyszłym roku zrealizować gmina Garwolin. Są to przede wszystkim przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska, komunikacją, oświatą czy sportem, ale nie tylko.

Zenon Stefanowski

Niemal czwartą część planu wydatków majątkowych gminy przeznaczono na inwestycje, które realizowane będą z dużym rozmachem. Zasadnicza ich część to przedsięwzięcia proekologiczne, oświatowe i drogowe. Poza tym dokończona zostanie rozbudowa przedszkola w Kłoczewie i wiele innych, o których opowie wójt Zenon Stefanowski.

Stanislaw Kostyra

Około 2,5 mln zł zapisano w projekcie budżetu gminy Trojanów na przyszłoroczne inwestycje. To plany, które według wójta ulegną zmianie na korzyść, bo gmina zamierza sięgać po środki zewnętrzne na realizację niezbędnych zadań.

osp Krzewica

Jednostka OSP w Krzewicy koło Międzyrzeca Podlaskiego działa prężnie angażując się w życie swojej społeczności lokalnej. Strażacy otrzymali nowy samochód bojowy marki Iveco. Samochód kosztował blisko 800 tys. złotych.

Adam Zaniewicz

Przewodniczący komisji zakładowej WZZ Sierpień 80 w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach Adam Zaniewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa toczyła się wokół akcji protestacyjnej pracowników DPS, która z budynku przenosi się już na ulice.

budzet

Projekt budżetu gminy Żelechów na przyszły rok jest nadwyżkowy. Wprawdzie jest to niewielka nadwyżka, ale zawsze. Dochody i wydatki budżetu kształtują się na poziomie 35,5 mln zł, w tym dotacje stanowią niespełna 12 mln zł, a ponad połowę tego świadczenie „500 plus”.

zyczenia

W Białej Podlaskiej odbywa się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. W sobotę 16 grudnia - drugiego dnia jarmarku władze miasta oraz mieszkańcy spotkali się przy wigilijnym stole aby wspólnie złożyć sobie życzenia świąteczne.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Sejm uchwalił specustawę w sprawie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Chodzi głównie o dodatkowe możliwości zwalczania w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Waldemar Czajka

W leśnictwie Brzozowica w powiecie radzyńskim od lat osiemdziesiątych funkcjonuje ścieżka przyrodniczo-historyczna. Wiąże się z nią historia leśniczego Edwarda Trzeciaka i tajemnica, jaką skrywał dom leśniczego.