Grzegorz Skwarek

Czy wokół amfiteatru w łukowskim parku pojawi się ogrodzenie? Zdaniem dyrektora Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorza Skwarka może to powstrzymać osoby, które niszczą ten obiekt. Ale zdaniem radnego Piotra Płudowskiego nie należy zamykać publicznych miejsc.

Piotr Pludowski

Jak już Państwa informowaliśmy temat ogrodzenia amfiteatru pojawił się podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Poruszył go radny Piotr Płudowski. Wyrażając swoją opinię stanął na stanowisku, że takich miejsc nie powinno się „zamykać”. Uważa również, że po to przy amfiteatrze zamontowano monitoring, aby zwiększyć tam bezpieczeństwo.

Jaselka Radzyn

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim wystąpili w jasełkach. Na scenie towarzyszyli im rodzice i nauczyciele. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 19 grudnia w radzyńskiej „Oranżerii”.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc była gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim ustaw, które w ostatnim czasie „przeszły” przez Senat – dotyczących sądownictwa, ordynacji wyborczej w samorządach i zakazu handlu w niedziele.

Marcin Kolodziejczyk

29 zadań inwestycyjnych za 13,7 mln zł zamierza w przyszłym roku zrealizować gmina Garwolin. Są to przede wszystkim przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska, komunikacją, oświatą czy sportem, ale nie tylko.

Zenon Stefanowski

Niemal czwartą część planu wydatków majątkowych gminy przeznaczono na inwestycje, które realizowane będą z dużym rozmachem. Zasadnicza ich część to przedsięwzięcia proekologiczne, oświatowe i drogowe. Poza tym dokończona zostanie rozbudowa przedszkola w Kłoczewie i wiele innych, o których opowie wójt Zenon Stefanowski.

Stanislaw Kostyra

Około 2,5 mln zł zapisano w projekcie budżetu gminy Trojanów na przyszłoroczne inwestycje. To plany, które według wójta ulegną zmianie na korzyść, bo gmina zamierza sięgać po środki zewnętrzne na realizację niezbędnych zadań.

osp Krzewica

Jednostka OSP w Krzewicy koło Międzyrzeca Podlaskiego działa prężnie angażując się w życie swojej społeczności lokalnej. Strażacy otrzymali nowy samochód bojowy marki Iveco. Samochód kosztował blisko 800 tys. złotych.

Adam Zaniewicz

Przewodniczący komisji zakładowej WZZ Sierpień 80 w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach Adam Zaniewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa toczyła się wokół akcji protestacyjnej pracowników DPS, która z budynku przenosi się już na ulice.