Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Z roku na rok zwiększa się zakres pomocy żywnościowej dla najuboższych. Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki i dyrektor generalny krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Witold Strobel poinformowali na konferencji prasowej o realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogramu 2017.

seniorzy

Kolejne spotkanie Siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się we wtorek, 20 marca. Tym razem z wykładem „Komunikacja interpersonalna” wystąpił dr inż. Jerzy Obolewicz wykładowca Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną i ćwiczenia. Przy okazji wykładu tuż przed pierwszym dniem wiosny, a więc dniem wagarowicza, spytaliśmy siemiatyckich studentów, czy przed laty także chodzono na wagary? Z seniorami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Grzegorz Orzelowski

Prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Grzegorz Orzełowski w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o kondycji finansowej swojej firmy i planach na najbliższy czas. W pierwszym dniu wiosny Marcin Jabłkowski pytał swojego gościa o sportowy pomysł na Siedlce.

JOZEFINKI

Nieprzerwanie od 28 lat społeczność szkolna garwolińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uroczyście obchodzi imieniny swojego patrona, zwane „Józefinkami”. Dzień ten jest świętem szkoły, które w tym roku miało szczególny wymiar, bo nawiązywało do 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i takiej samej rocznicy szkoły.

SESJA

O udziale ludowców w odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz udziale w wojnie polsko- bolszewickiej 1920 roku dyskutowano w trakcie sesji popularno- naukowej zorganizowanej w Garwolinie. Wpisuje się ona w kalendarz wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

OLSZANKA

XI Zimowe Halowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Strazy Pożarnych Powiatu Łosickiego odbyły się w Olszance. W zawodach startowało 7 drużyn męskich OSP i 2 żeńskie.

akcja Daj wlos

Dziewięć uczennic z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie razem z pedagog Anitą Olszewską postanowiło włączyć się w akcję „Daj włos”. Wszystkie pojawiły się w poniedziałkowy poranek w salonie fryzjerskim należącym do Izabeli Chmielewskiej, która współpracuje z fundacją Rak’n’Roll prowadzącą akcję ścinania włosów i przekazywania ich do wykonania peruk.

Adam Abramowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz w audycji O Tym Się Mówi komentował postanowienie Ministerstwa Rolnictwa o przeniesieniu pokazu koni czystej krwi arabskiej z Janowa Podlaskiego do Warszawy. Parlamentarzysta w rozmowie z Radiem Podlasie nie krył rozczarowania decyzją w tej sprawie.

soltysi

Ponad pół setki sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich z powiatu garwolińskiego uczestniczyło w spotkaniu z parlamentarzystami, wicewojewodą mazowieckim i przedstawicielami instytucji powołanych do wspierania rolników. Spotkanie związane było z przypadającym w dniu 11 marca Dniem Sołtysa. Relacja Waldemara Jaronia