budzet

Projekt budżetu gminy Żelechów na przyszły rok jest nadwyżkowy. Wprawdzie jest to niewielka nadwyżka, ale zawsze. Dochody i wydatki budżetu kształtują się na poziomie 35,5 mln zł, w tym dotacje stanowią niespełna 12 mln zł, a ponad połowę tego świadczenie „500 plus”.

zyczenia

W Białej Podlaskiej odbywa się tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. W sobotę 16 grudnia - drugiego dnia jarmarku władze miasta oraz mieszkańcy spotkali się przy wigilijnym stole aby wspólnie złożyć sobie życzenia świąteczne.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Sejm uchwalił specustawę w sprawie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Chodzi głównie o dodatkowe możliwości zwalczania w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Waldemar Czajka

W leśnictwie Brzozowica w powiecie radzyńskim od lat osiemdziesiątych funkcjonuje ścieżka przyrodniczo-historyczna. Wiąże się z nią historia leśniczego Edwarda Trzeciaka i tajemnica, jaką skrywał dom leśniczego.

I LOSOWANIE

15 grudnia na antenie Katolickiego Radia Podlasie rozlosowaliśmy nagrody wśród głosujących I turze w plebiscycie TOP Regionu 2017. Losowania dokonał Sekretarz Redakcji Katolickiego Radia Podlasie ks. Dariusz Denisiuk. Program poprowadziła Szefowa Anteny KRP Monika Sadowska.

Brzoska

Leśnicy ustalili, że bohater powstania styczniowego, ksiądz Stanisław Brzóska, ukrywał się na terenie leśnictwa Brzozowica w powiecie radzyńskim. Po powstaniu styczniowym kapłan ukrywał się między innymi w gajówce, oddalonej o dwa kilometry od zabudowań. Trwa dokumentacja, którą zajmuje się Muzeum Regionalne w Łukowie.

Jaroslaw Glowacki

Wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym (15. grudnia) wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. W rozmowie padły odpowiedzi na pytania związane z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, finansowaniem Agencji Rozwoju Miasta Siedlce i czystością powietrza w mieście.

zwierzak

Dzieci często marzą o zwierzętach i proszą o pieska, czy kotka pod choinkę. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Psiemiatycze” przypominają w tym przedświątecznym czasie, byśmy dobrze zastanowili się, zanim zdecydujemy się podarować komuś zwierzątko. O przemyślanym podarowywaniu sobie zwierząt z wolontariuszami, którzy na co dzień opiekują się bezpańskimi zwierzętami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Albina Lubian

Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu, na wniosek mieszkańców władze Pilawy zdekomunizowały nazwę ulicy 22 lipca. Od 6 grudnia, zamiast ulicy „22 lipca” nazywa się ona... „22 lipca”. Uzasadnienie sporządzone przez pilawskich radnych spodobało się prezesowi IPN, a wojewoda mazowiecki uznał, że nowa nazwa ulicy nie narusza przepisów prawa. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z burmistrz miasta i gminy Albiną Łubian.