Bronislaw Broniewicz

Lider Stowarzyszenia Biała Samorządowa Bronisław Broniewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła finansów Białej Podlaskiej, pozyskiwania środków zewnętrznych i polityki kadrowej władz miasta.

klub seniora

Burmistrz Jerzy Rębek zapowiedział stworzenie nowego klubu seniora. Miasto stara się o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Nowy klub ma mieścić się przy ul. Armii Krajowej, w budynku byłej szkoły zawodowej.

Albina Lubian

15,5 mln zł zapisał w tegorocznym budżecie samorząd miasta i gminy Pilawa na realizację inwestycji. To ponad czwarta część ogólnych wydatków gminy na ten rok, gdzie oświata pochłania ponad 18 mln zł a świadczenia rodzinne około 14 mln zł.

burmistrz Mariusz Kucewicz

Samorząd miasta i gminy Łosice ma już uchwalony budżet na rok 2018. Za jego uchwaleniem głosowali radni podczas sesji 29 grudnia. Po sesji burmistrz w rozmowie z Radiem Podlasie omówił inwestycje ujęte w budżecie na 2018 rok

ELENI

Wieczorem, 30 grudnia grębkowska świątynia wypełniła się ludźmi. Wszyscy przybyli na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu znanej piosenkarki Eleni.

Radzynska architektura

Powstała nowa publikacja dotycząca renesansowej architektury kościołów w Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach. Chodzi o parafie Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czemiernikach. Książkę "Perły renesansu w powiecie radzyńskim" napisał historyk sztuki, Piotr Hapka.

Burmistrz o logo

Urząd Miasta ogłosił konkurs na nowy emblemat miasta. Inicjatywa związana jest z 550 rocznicą nadania miejscowości praw miejskich. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas miejskiego sylwestra na dziedzińcu Placu Potockich.

Gmina Borki

Radni gminy Borki w powiecie radzyńskim uchwalili przyszłoroczny budżet. Decyzję o wydatkach podjęli podczas sesji w czwartek, 28 grudnia.

Razem dla Marcina

W niedzielę, 7 stycznia w Woli Osowińskiej odbędzie się koncert charytatywny „Razem dla Marcina”. Zebrane pieniądze wesprą 23-letniego mieszkańca Woli Osowińskiej, który w sierpniu tego roku doznał urazu kręgosłupa. Koncert charytatywny rozpocznie się o 13:30 w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej.