DZIEN EDUKACJI W GARWOLINIE

DZIEN EDUKACJI

edukacja

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Międzyrzecu Podlaskim, 138 pracowników międzyrzeckich szkół, których organem prowadzącym jest gmina miejska otrzymało nagrody finansowe. Dla obecnych pracowników oświaty były to nagrody burmistrza miasta i dyrektorów szkół.

uroczystosci jubileuszowe

15 października w Trzebieszowie odbyły się uroczystości z okazji dwusetnej rocznicy powstania diecezji siedleckiej. Wydarzenie było połączone z promocją ksiązki Jana Rzewuskiego „Parafia rzymskokatolicka i dobra ziemskie w Trzebieszowie w latach 1790-1939” .

Wlodzimierz Wolski

Wicestarosta łukowski Włodzimierz Wolski był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowej audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wsztystkim postępów prac przy rozbudowie szpitala, ale również kondycji powiatowej oświaty i przygotowań do Dni Kultury Żydowskiej.

Tadeusz Federczyk

Mija 90 lat od momentu kiedy powstał Zespół Szkół nr 1 w Łukowie im. Henryka Sienkiewicza. Przez lata była to największa ze szkół w Łukowie. Jest jedną z najstarszych. Jubileusz szkoły obchodzono 14 października.

Waldemar Jaron

Pracownicy oświaty z gminy Pilawa obchodzili 13 października gminne uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Nauczycielskie święto było okazją do podziękowań za trud wychowania młodego pokolenia, ale też wyrazem troski o przyszłość polskiej oświaty. Tego dnia oddano też do użytku obiekty rekreacyjno- sportowe przy pilawskiej podstawówce.

historia parafii

Garwolin, to jeden z najstarszych ośrodków osadniczych i duszpasterskich na terenie południowo- wschodniego Mazowsza. Pierwsza wzmianka o Garwolinie pochodzi z 1386 roku, zaś znana informacja z dziejów parafii z 1418 roku. Stąd w przyszłym roku parafia obchodzić będzie 600- lecie istnienia, a centralne uroczystości zaplanowano na 6 sierpnia. Do tego czasu, w każdą drugą sobotę miesiąca przybliżać będziemy ciekawe epizody z bogatej historii tej wspólnoty wiernych. O początkach parafii i miasta mówi historyk, dr hab. Zbigniew Gnat- Wieteska, krótkiego wprowadzenia dokonał proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, ks. prałat Ryszard Andruszczak, a nagrał Waldemar Jaroń.

Zlote Gody

W Huszlewie Złote Gody obchodziło 8 par małżeńskich. Uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii. Mszę świętą w miejscowym kościele parafialnym odprawił wikariusz parafii ks. Szczepan Skorupski. Kazanie skierowane do jubilatów zostało zdominowane przez dwa słowa miłość i czas.

Albina Lubian

Jedyny w powiecie garwolińskim skatepark oraz wiele innych elementów infrastruktury sportowej i ekologicznej oddano 13 października do użytku mieszkańcom miasta i gminy Pilawa. Koszt budowy tego kompleksu, to prawie 1,2 mln zł, ale czwartą część pozyskano z zewnątrz.