Mirosław Walicki

Prawdopodobnie na początku 2020 roku podpisana zostanie umowa pomiędzy wojewodą mazowieckim a powiatem garwolińskim- liderem przedsięwzięcia, na dofinansowanie przygotowania dokumentacji budowy przeprawy mostowej na Wiśle. Inwestycja ma być realizowana w ramach rządowego programu „Mosty dla Regionów”, ale sto milionów chce dorzucić też samorząd województwa mazowieckiego.

ROCKOWE KOLEDY

27 grudnia w Międzyrzecu Podlaskim odbył się świąteczny koncert.

Lukasz Bogusz

W mijającym roku samorząd Żelechowa pozyskał na realizację zaplanowanych zadań niemal1,7 mln zł środków zewnętrznych. Dzięki między innymi temu za ponad 2,8 mln zł przebudowano 12 odcinków dróg gminnych i ulic o łącznej długości 8,5 km. Zrealizowano też wiele innych zadań inwestycyjnych, które służą mieszkańcom miasta i gminy. Więcej o zrealizowanych w tym roku inwestycjach, Waldemar Jaroń rozmawia z burmistrzem Żelechowa Łukaszem Boguszem.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy Pilawa zakupił nowy samochód do przewozu dzieci niepełnosprawnych. Będą nim dowożeni uczniowie z niepełnosprawnościami do placówek szkolnych w Garwolinie, Otwocku, Przyłęku i Trzciance. 20- osobowy Mercedes- Benz Sprinter kosztował 299 tys. zł.

spotkanie przedswiateczne

Blisko 250 osób mieszkańców gminy Komarówka Podlaska przybyło 22 grudnia na gminno-parafialne spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono w hali sportowej szkoły podstawowej.

Biskup Piotr Sawczuk

Biskup diecezji drohiczyńskiej Piotr Sawczuk składa za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim mieszkańcom diecezji.

Biskup Kazimierz Gurda

Biskup diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda składa za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim mieszkańcom diecezji.

Romuald Murawski

Mieszkańców gminy Konstantynów dotknie najprawdopodobniej podwyżka opłat za odbiór odpadów komunalnych. Według wstępnych ustaleń będzie ona zwiększona o ponad 100%. Od 1 lutego mieszkańcy mieliby zapłacić 13 zł od osoby za odpady segregowane i 52 złote kary za brak prowadzonej selektywnej zbiórki.

Miroslaw Walicki

Rada Powiatu Garwolińskiego jednogłośnie przyjęła budżet na 2020 rok, w którym po stronie dochodów i wydatków jest po 136 mln zł. 61 proc. wydatków budżetu pochłonie oświata, a na inwestycje przeznaczono prawie 7,5 mln zł. Zadłużenie powiatu na koniec tego roku wynosi ponad 37 mln zł. O głównych założeniach przyszłorocznego budżetu powiatu garwolińskiego, ze starostą Mirosławem Walickim rozmawia Waldemar Jaroń.