• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Turniej tanca

22 kwietnia hala sportowa Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy stała się parkietem tanecznym. To właśnie tu odbył się Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego Par Początkujących.

Maratony Kresowe

Ponad 210 zawodników w wieku od kilku do ponad siedemdziesięciu kilku lat uczestniczyło w wyścigu kolarskim w Międzyrzecu Podlaskim. Wyścig odbył się w minioną sobotę (21 kwietnia) na międzyrzeckich jeziorkach w ramach Maratonów Kresowych. Była to jazda indywidualna na czas.

Grazyna Prokopiuk

W niedzielę, 22 kwietnia w zakładzie drobiarskim Sedar w Międzyrzecu Podlaskim doszło do wycieku amoniaku. Do zdarzenia doszło podczas prowadzonych czynności serwisowych. Poszkodowana została kobieta z ekipy sprzątającej.

Katolickie Radio Podlasie

23 kwietnia w siedzibie Radia Podlasie w Siedlcach gościli i odebrali nagrody wyróżnieni w VI edycji Konkursu na Tekst Rozważań Drogi Krzyżowej: ks. kan. Sławomir Kapitan - zdobywca I miejsca w konkursie (o tej nagrodzie decydowało jury konkursu) i pani Sylwia Jasińska z miejscowości Klimy w gminie Olszanka - zdobywczyni największej liczby głosów w głosowaniu przeprowadzonym na stronie podlasie24.pl. Nagrody laureatom konkursu wręczył ks. Dariusz Denisiuk, Sekretarz Redakcji Katolickiego Radia Podlasie. Następnie laureaci gościli w audycji „POPOŁUDNIK”. Po godzinie 14.00 rozmowę z nimi poprowadził również ks. Dariusz Denisiuk.

WARSZTATY

2,2 mln zł kosztował remont Pracowni Zajęć Praktycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Obiekt diametralnie zmienił swoje oblicze, ale pozostało jeszcze wyposażenie niektórych pracowni w specjalistyczny sprzęt. Uroczyste otwarcie warsztatów miało miejsce w piątek 20 kwietnia.

marszalek Sosnowski

Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego gościł w minioną sobotę w Łukowie. Przyjechał, aby przekazać dobre wiadomości w sprawie projektu dotyczącego montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Zapewnił też, że jeszcze w tej kadencji Łuków otrzyma 10 milionów na rewitalizację zalewu Zimna Woda.

Lucjan Kotwica

Starosta radzyński Lucjan Kotwica w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie komentował dyskusję pomiędzy Miastem Radzyń Podlaski a pozostałymi uczestnikami projektu odnawialnych źródeł energii. Gość Marcina Jabłkowskiego powiedział, że w zaistniałej sytuacji trudno będzie o kompromis.

mieszkancy

Premier Mateusz Morawiecki gościł w Łukowie. Na spotkanie przyszło około 1200 osób. Premier mówił o pięciu nowych pomysłach na rozwój kraju oraz odpowiadał na pytania mieszkańców. Wśród nich było też pytanie o chodnik przy ulicy Łapiguz. Po zakończeniu spotkania rozmawialiśmy również z mieszkańcami, którzy pytani jak oceniają spotkanie z premierem, odpowiadali:

Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki gościł w Łukowie. Na spotkanie przyszło około 1200 osób. Premier mówił o pięciu nowych pomysłach na rozwój kraju oraz odpowiadał na pytania mieszkańców. Wśród nich było też pytanie o chodnik przy ulicy Łapiguz.