• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

LIDIA SOPEL - SEREJA

Nieczystości płynne, zamiast płynąć na oczyszczalnię, rozlewają się na rozległy teren, a wokół unosi się fetor. Sytuacja jest na tyle poważna, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dał miastu termin do końca lutego przyszłego roku na usunięcie awarii. W kasie nie ma pieniędzy, a potrzeba około 2 mln zł.

Dariusz Szustek

Dariusz Szustek, odnosząc się do decyzji w sprawie tzw. bulwaru nad Krzną, zapowiada odwołanie się od niej do Urzędu Wojewódzkiego.

droga

W ciągu najbliższego tygodnia firma Budimex położy dywanik asfaltowy na niewiele ponad czterokilometrowym odcinku drogi powiatowej od Samorządek do Woli Żelechowskiej. 27 listopada podpisana została umowa na realizację inwestycji, której koszt opiewa na kwotę ponad 2,8 mln zł.

Kakolewnica XIV Powiatowe Spotkania Tworcow Wsi

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy została przygotowana wystawa rękodzieła ludowego. Składa się z prac 23 twórców - mieszkańców z powiatu radzyńskiego i bialskiego - uczestników tegorocznych XIV Powiatowych Spotkań Twórców Wsi.

Stanislaw Zmijan

Do planowanych zmian w ordynacji wyborczej, ograniczenia handlu w niedziele i zmian w lokalnych strukturach swojej partii odniósł się w rozmowie z Radiem Podlasie Stanisław Żmijan. Poseł Platformy Obywatelskiej był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie.

ZLOTE GODY

Pięćdziesiąt lat wspólnego życia obchodziło 35 małżeńskich par z miasta i gminy Pilawa. Z tej okazji uhonorowani zostali prezydenckimi medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, a władze gminy obdarowały jubilatów kocami, kwiatami i listami gratulacyjnymi. Relacja Waldemara Jaronia

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Bezpieczeństwo żywnościowe i opłacalność produkcji dla rolników - o tych aspektach mówił na warszawskim Stadionie Narodowym w szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Minister uroczyście otworzył konferencję "Narodowe wyzwania w rolnictwie". Przybyli na nią parlamentarzyści, szefowie związków producentów rolnych oraz sami rolnicy. Krzysztof Jurgiel zauważył, że Polska żywność jest dziś konkurencyjna na arenie międzynarodowej. Nie tylko ze względu na koszty jej produkcji, ale też jakość. Minister rolnictwa podkreślił, że na stan polskiego rolnictwa wpływa też wsparcie z Unii Europejskiej. W decydującą fazę wkracza obecnie opracowywanie modelu Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku.

Stanislaw Jozwik

Podczas posiedzenia Rady Gminy Wohyń, które odbyło się w piątek, 24 listopada, radni uchwalili roczny plan współpracy. Dzięki niemu organizacje pozarządowe z terenu gminy mogą ubiegać się o fundusze na swoje inicjatywy. W roku 2018 będzie to 25 tysięcy złotych. Stowarzyszenia czy grupy nieformalne z Wohynia mogą ubiegać się o fundusze w kategoriach: na działalność sportową i inicjatywy kulturalne.

przebudowa budynku

Trwa przebudowa i rozbudowa budynku usługowego na Gminne Centrum Kultury w Wohyniu. Prace wystartowały dzięki uzyskanemu przez gminę dofinansowaniu z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.