Slawomir Skwarek

Termomodernizacja budynku szkoły oraz remonty gminnych dróg to zadania na najbliższe miesiące, które w najbliższym czasie będą zrealizowane w gminie Adamów. Jak mówi wójt Sławomir Skwarek będzie się wiele działo.

Marcin Kolodziejczyk

W gminie Garwolin zrealizowano w roku ubiegłym wiele inwestycji, lecz zdecydowana większość, to inwestycje liniowe. Między innymi wybudowano wiele kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, poprawiono stan dróg lokalnych. Rozpoczęta została budowa oczyszczalni ścieków i zakończona świetlicy wiejskiej w Niecieplinie.

POGODA

W lutym dokuczą nam silne wiatry oraz opady w różnej postaci. Bardziej zimowa będzie pierwsza połowa miesiąca, ale chłód zimowy da o sobie znać jeszcze w marcu a nawet w kwietniu - wynika z prognozy Waldemara Naumiuka.

Krzysztof Tymoszuk

Były wicestarosta łukowski, a obecnie radny opozycji w Radzie Powiatu, Krzysztof Tymoszuk, był gościem audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmówca Marcina Jabłkowskiego odpowiadał na pytania związane z sytuacją finansową samorządu i planami rozwoju szpitala powiatowego.

Krzysztof Fornal

Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Łukowskiego przeprowadzi kontrolę w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji. Kontrola ma odbyć się na przełomie lutego i marca.

DZIECI

Dzieci spędzające ferie w Łukowskim Ośrodku Kultury spotkały się z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji. Rozmawiano m.in. o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Dzieci zaprosiły też policjantów do wspólnej zabawy.

SENIORZY

280 osób przybyło do garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury, by w popoludnie ostatniego dnia stycznia uczestniczyć w Powiatowym Dniu Seniora, który w tym roku zorganizował starosta garwoliński. Imprezę uświetniły występy uczniów z żelechowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i połączonych sił trzech lokalnych teatrów.

Marta Sosnowska

Na temat nowej sytuacji w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim i finansowania tegorocznych inwestycji mówiła w rozmowie z Radiem Podlasie Marta Sosnowska. Wicestarosta sokołowska w audycji O Tym Się Mówi odniosła się między innymi do rezygnacji poprzedniej dyrektor.

Waldemar Jaron

Ogłaszane są i rozstrzygane procedury przetargowe dotyczące zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych. Samorząd zamierza też przystąpić do rządowego programu pn. Otwarte Strefy Aktywności, których w gminie będzie trzy.