Zbigniew Gnat Wieteska

Kult św. Anny sięga w Garwolinie początków XVI w. i związany jest z dwoma księżnymi i królową Jagiellonką. Panie te, oprócz tego, że miały na imię Anna, to związane były na różne sposoby z Garwolinem.

Ks Dabrowski

8 grudnia na otwarcie obchodów Jubileuszu 200- lecia powstania diecezji siedleckiej przy kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu została poświęcona pieta.

Ks Brzozowski

8 grudnia na otwarcie obchodów Jubileuszu 200- lecia powstania diecezji siedleckiej przy kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu została poświęcona pieta.

Urszula Bancerz

Już po raz siedemnasty odbyło się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. To wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń powiatu łukowskiego. To okazja do spotkania przedsiębiorców oraz samorządowców. Jak co roku w roli gospodarza wystąpiła Urszula Bancerz prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej.

prof. Grzegorz Kolodko

Już po raz siedemnasty odbyło się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. Przedsiębiorcy i samorządowcy spotkali się w „Parisel Palace” w Klimkach. Gościem spotkania był profesor Grzegorz Kołodko. Wygłosił on referat na temat uwarunkowań i perspektyw rozwoju polskiej gospodarki. Pytany zaś o ocenę obecnej sytuacji i perspektywę na przyszłość dla przedsiębiorców, mówił:

Waldemar Sabak

Dochody przyszłorocznego budżetu gminy Górzno planowane są na poziomie 27 milionów złotych, a przewidywane wydatki inwestycyjne kształtują się w granicach 10 mln zł. Największymi inwestycjami będą z pewnością budowa oczyszczalni ścieków i dokończenie budowy przedszkola ze żłobkiem.

PACZKA

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dary dla Polaków z Dowbysza na Ukrainie będą zbierali harcerze z 9. Siedleckiej Drużyny Harcerzy „Dęby” im. ks. gen. Stanisława Brzóski oraz harcerki z 8. Siedleckiej Drużyny Harcerek VENTUS i 5. Siedleckiej Drużyny Harcerek Źródło.

ROLNICY_0311

Audycja rolnicza z 3 listopada 2017 roku pod redakcją Andrzeja Ilczuka.

Mikolaj w Miedzyrzecu

W środę, 6 grudnia św. Mikołaj rozdawał słodkie prezenty dzieciom z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.