Maria Koc

Powracamy do spotkania mieszkańców gminy Łochów z przedstawicielami GDDKiA oraz biura projektowego TRAKT jakie 18 lipca odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3 w Łochowie. Spotkanie dotyczyło budowy planowanej przez GDDKiA tak zwanej obwodnicy Łochowa – inwestycji która ma swoich przeciwników i zwolenników. Podczas spotkania po raz kolejny zaprezentowane zostały przygotowane przez projektantów warianty obwodnicy. Rozmowa o tej inwestycji wzbudziła wiele pytań i emocji i zaangażowała wiele osób. W pewnym momencie nawet merytoryczna dyskusja zeszła na temat dotyczący stanu dróg powiatowych, a jej echa możemy do tej pory śledzić na jednym z portali społecznościowych.

ks. Jan Spolny

Do końca lipca w parafii Trójcy Świętej w Gończycach przebywają pielgrzymi z Krzyżem Wdzięczności. To inicjatywa polsko-ukraińskiej rodziny, która wraz z 370-kilogramowym dębowym krzyżem, poświęconym przez Benedykta XVI podróżuje po Europie. Ich misja to podziękowanie Bogu za zbawienie i jednoczenie narodów przy Krzyżu Chrystusa.

Witalij Sobolewski

Do końca lipca w parafii Trójcy Świętej w Gończycach przebywają pielgrzymi z Krzyżem Wdzięczności. To inicjatywa polsko-ukraińskiej rodziny, która wraz z 370-kilogramowym dębowym krzyżem, poświęconym przez Benedykta XVI podróżuje po Europie. Ich misja to podziękowanie Bogu za zbawienie i jednoczenie narodów przy Krzyżu Chrystusa.

Albina Lubian

W mieście i gminie Pilawa nie ma problemów z przyjęciem dzieci do przedszkoli. Wszystkie maluchy objęte obowiązkiem przedszkolnym znajdą opiekę w czterech placówkach funkcjonujących na terenie gminy. Jeszcze w wakacje samorząd prowadzi inwestycje, by zapewnić dzieciom komfortowe warunki przebywania w przedszkolach.

Tadeusz Mikulski

Jest koncepcja i uzgodnienia. Miasto planuje w najbliższym czasie dokonać zmian w siedzibie władz samorządowych tak, by była sama w sobie przyjazna interesantom i dorównywała europejskim standardom.

600 lecie parafii

W ciągu sześciu wieków parafii, na jej terenie działało wiele stowarzyszeń religijnych i bractw, a niektóre z nich funkcjonują po dzień dzisiejszy. 5 sierpnia, podczas centralnych uroczystości odsłonięty zostanie pomnik św. Anny i ogłoszone będzie, że jest ona patronką miasta Garwolina

Dariusz Szustek

Podczas wykonywania prac porządkowych na terenie za pomnikiem Jana Pawła II w Łukowie, doszło do zapadnięcia fragmentu ziemi. Jak się okazuje, może być to stara studnia lub też fragment starej drogi. O sprawie poinformowano już wojewódzkiego konserwatora zabytków w Białej Podlaskiej.

KONFERENCJA PRASOWA

W piątek 20 lipca w Urzędzie Miasta Siedlce odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa MKP Pogoń Andrzeja Materskiego , dyrektora sportowego Piotra Kosiorowskiego, trenera Pawła Sikory oraz nowego kapitana drużyny - Tomasza Margola. Przedstawiciele klubu podkreślali, że nie było łatwo w tak krótkim czasie przygotować zespół do startu rozgrywek, ale zrobili wszystko aby zespół prezentował się jak najlepiej.

MOST

Samorządowcy powiatu garwolińskiego i kozienickiego oraz gmin Maciejowice i Kozienice zwrócili się do premiera rządu z prośbą o przybliżenie formy i zasad współpracy samorządów ze stroną rządową w realizacji budowy przeprawy przez Wisłę. Proszą też o wsparcie z programu „Mosty Plus” samorządów w uzupełnieniu lokalnej infrastruktury drogowej będącej w ich zarządzie.