matury

Dziś 4 maja absolwenci szkół ponadgimnazjalnych przystępują do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu – matury. Jedno z liceów w naszym regionie, a konkretnie I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie odwiedziło dziś z tej okazji Katolickie Radio Podlasie. Przy budynku liceum można spotkać radiowy wóz transmisyjny. Natalia Bala - Gąsecka sprawdza jak przebiega matura i jakie nastroje panują wśród uczniów i nauczycieli.

Waldemar Sabak

6 maja strażacy z powiatu garwolińskiego zainaugurują obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej, które trwać będą przez cały miesiąc. Tegoroczne świętowanie będzie miało szczególny wymiar, bo na terenie góreckiego Sanktuarium odsłonięty zostanie pomnik patrona strażaków.

uroczystosc

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, były w Garwolinie obchodzone uroczyście i z należną chwili powagą. Podczas oficjalnych przemówień wiele miejsca poświęcono nierozerwalnym związkom obu uroczystości, ale też obecnym czasom, które nawiązują do majowej konstytucji oraz trosce o losy naszej ojczyzny. Relacja Waldemara Jaronia

POGODA

Mamy prawdziwą wiosnę... Przyroda w pełni rozkwitu... Maj to dla wielu najpiękniejszy miesiąc w roku. Z najnowszej amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic wynika, że w maju będzie ciepło z przewagą słonecznych dni.

FLAGA

2 maja w Międzyrzecu Podlaskim odbył się festyn z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na Plac Jana Pawła II przybyły dzieci i dorośli mieszkańcy. Były konkursy zabawy ze szczudlarzem i Kubusiem Puchatkiem, pokazy baniek mydlanych i zabawa taneczna dla dzieci. Także Burmistrz Miasta Zbigniew Kot wraz z pracownikami urzędu wręczał mieszkańcom flagi.

Magda i Kacper

Magda i Kacpra to dwójka uczniów IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie. Od października oboje posługują podczas Mszy Świętych z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają się w kościele Świętego Brata Alberta. Zaprosił ich do tego ksiądz Kamil Frączek.

Wojciech Szczygiel

Trwa sezon na drogowe inwestycje. Szereg prac zaplanowano w gminie Łuków. W sumie nowy asfalt pojawi się na prawie 8 kilometrach dróg gminnych i powiatowych.

X Rodzinny Rajd Rowerowy

X Rodzinny Rajd Rowerowy w Międzyrzecu Od 10 lat pierwszego maja na ziemi międzyrzeckiej odbywają się Rodzinne Rajdy Rowerowe. 1 maja na trasę udało się 360 osób. Najstarszym uczestnikiem rajdu jest 89-letni Józef Petruczenko.

Garwolin

Wanda Bekierska pośmiertnie uhonorowana tytułem „Zasłużona dla Garwolina”, a Józef Zając mianem „Honorowego Obywatela Garwolina”. W dniu 30 kwietnia, na sesji Rady Miasta Garwolina podjęte zostały uchwały w tej sprawie i wręczone rodzinom zasłużonych stosowne certyfikaty.