Runda I

W Białej Podlaskiej trwa debata kandydatów na Prezydenta Białej Podlaskiej. Na pytania dziennikarzy odpowiadają: Bogusław Broniewicz, Andrzej Czapski oraz Dariusz Stefaniuk. Debatę zorganizowali: Radio Podlasie, tygodnik Słowo Podlasia i Telewizja Wschód. Spotkanie transmituje m.in. Katolickie Radio Podlasie. Runda I

GRZBIETAMI DO DOŁU

We wtorek, 9 października w księgarni Pegaz w Radzyniu Podlaskim odbyło się dedykowane dzieciom spotkanie animacyjne z książką w roli głównej.

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego w rozmowie z Radiem Podlasie komentował niepowodzenia swojego urzędu w sięganiu po środki zewnętrzne. Jak powiedział, nie rozumie powodów, dla których Urząd Marszałkowski odrzuca jego bardzo dobre wnioski.

Krzysztof Oklinski

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie zostali pozbawieni sal, gdzie odbywały się zajęcia z przedmiotów zawodowych. W budynku, gdzie znajdowały się pracownia odnawialnych źródeł energii, obsługi konsumenta oraz pracownia gastronomiczna, zapadła się część sufitu. Szkoła dysponuje już ekspertyzą techniczną, z której wynika, że remont jest nieopłacalny. Budynek jest wyeksploatowany w 70 procentach.

Jerzy Jaron

W gminie Miastków Kościelny naprawiono ponad trzy kilometry dróg gminnych i powiatową zniszczone przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Zadania te możliwe były do wykonania dzięki otrzymanym dotacjom z budżetu państwa.

Marek Chcialowski

Powiat garwoliński nieodpłatnie przekaże skarbowi państwa działkę wartą 1,8 mln zł z przeznaczeniem pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Półtorahektarowa działka zlokalizowana jest w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej i spełnia oczekiwania stawiane takim obiektom.

Zofia Paczoska

Kandydatka na burmistrza Węgrowa Zofia Paczóska w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła o problemach, jakimi przed wyborami żyją mieszkańcy miasta. Skrytykowała także dotychczasową politykę władz miasta w dziedzinie pozyskiwania środków zewnętrznych.

Maria Sierociuk

Mamy teraz niestety nie najlepsze informacje dla osób mieszkających w Łukowie, w blokach, gdzie ciepło dostarczane jest przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Będą wyższe rachunki. Podwyżka taryfy za dostarczanie ciepłej wody oraz ogrzewanie została wprowadzona od 1 października i wynosi około 10 procent. Mówi Maria Sierociuk, zastępca prezesa Zarządu Spółdzielni.

Jubileusz

Ochotnicza Straż Pożarna w Iwowem w gminie Borowie obchodzi w tym roku 90- lecie powstania. Podczas jubileuszowych uroczystości, które zorganizowano w niedzielę 7 października, jednostka uhonorowana została pamiątkowymi medalami, a zasłużeni strażacy odznaczeniami za zasługi w ochronie przeciwpożarowej. Było też przecięcie wstęgi i poświęcenie nowego garażu dla potrzeb jednostki. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów w asyście sztandarów i z udziałem Gminnej Orkiestry Dętej z Borowia.