przedszkola

Rozstrzygnięto drugi konkurs na dyrektorów radzyńskich przedszkoli miejskich. Wcześniej, zgodnie z zaleceniem Kuratora Oświaty radzyńskie przedszkole miejskie zostało podzielone. Pierwszy konkurs unieważniono pod koniec czerwca. Jak poinformował burmistrz Radzynia Podlaskiego, Jerzy Rębek, placówkami pokierują: Anna Fijałek, Anna Niewęgłowska i Jolanta Król. Mówi Jerzy Rębek

Tadeusz Kowalczyk

Kondycja PKS nie jest najlepsza, lecz jeszcze jest do opanowania- uważa Tadeusz Kowalczyk, który od 1 lipca prezesuje spółce. Wprawdzie samorządowy przewoźnik ma ujemny wynik finansowy, ale jest wypłacalny, i aby wyjść na prostą, potrzeba zdecydowanych działań.

ZBIGNIEW GNAT-WIETESKA

600-lecie garwolińskiej parafii cz.10. Na przestrzeni wieków, ma terenie parafii Przemienienia Pańskiego urodziło się lub przebywało wiele osób, które miały znaczny wpływ na losy Polski i małej ojczyzny, jaką był Garwolin. Wśród nich byli prezydenci, premier, naczelnik państwa, oficerowie, lekarze, bojownicy o niepodległość kraju i inni. Takich osób, które przewinęły się przez dzieje parafii było wiele, o kilkunastu z nich opowiada dr hab. Zbigniew Gnat- Wieteska:

Marek Chcialowski

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie jest rówieśnikiem odrodzonej Polski, dlatego jubileusz będzie miał szczególny wymiar. 20 października, podczas święta szkoły odsłonięty zostanie pomnik upamiętniający te rocznice. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Markiem Chciałowskim- starostą powiatu garwolińskiego.

GLADIATOR

Recytacje Garwolin cz.2

W środę, 11 lipca w księgarni Krokus w Garwolinie zebrała się liczna grupa młodzieży i dzieci, by wziąć udział w zajęciach animacyjnych z książką, prowadzonych przez Fundację Podlaskie Centrum Radiowe pod hasłem: "Grzbietami do dołu".

Recytacje Garwolin

W środę, 11 lipca w księgarni Krokus w Garwolinie zebrała się liczna grupa młodzieży i dzieci, by wziąć udział w zajęciach animacyjnych z książką, prowadzonych przez Fundację Podlaskie Centrum Radiowe pod hasłem: "Grzbietami do dołu".

Dariusz Stopa

Starosta siedlecki Dariusz Stopa w rozmowie z Radiem Podlasie zwrócił uwagę na niepewną przyszłość inwestycji drogowych w przyszłym roku. Gość Marcina Jabłkowskiego nawiązał do tegorocznego „boomu” inwestycyjnego.

EWELINA KSIAZEK

W Radzyniu Podlaskim uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Miejska Biblioteka Publiczna włącza się w program „Sieciaki” i organizuje zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów. Jedno ze spotkań odbyło się we wtorek, 10 lipca.