Magdalena Daniel

Liderka ugrupowania Nowoczesna, radna siedleckiej Rady Miasta i kandydat na Prezydenta Miasta w tegorocznych wyborach była gościem Marcina Jabłkowskiego w porannej audycji O Tym Się Mówi. Rozmówczyni Radia Podlasie zapewniła, że nie ma podziału pomiędzy ugrupowaniami opozycyjnymi, jeżeli chodzi o start w jesiennej elekcji.

Wieslaw Gaska

Tegorocznym priorytetem inwestycyjnym w gminie Borowie jest kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej. Zadania te zostaną zakończone w miejscowościach Wilchta, Słup Pierwszy i Słup Drugi oraz rozpoczęte kanalizowanie wsi Laliny i Iwowe. W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono prawie 4,5 mln zł. W czterech innych miejscowościach też będą realizowane zadania w tym zakresie, ale to nie koniec.

Cezary Tudek

Józef Zając, zmarły w połowie lutego emerytowany skarbnik powiatu garwolińskiego będzie wyróżniony tytułem „Honorowy Obywatel Miasta Garwolina”. Z wnioskiem o nadanie tej godności mieszkańcowi gminy Garwolin wystąpiła grupa mieszkańców miasta. Będzie to czwarty honorowy obywatel miasta od czasu ustanowienia tego tytułu.

Marcin Kolodziejczyk

Tylko w trzech miejscowościach gminy Garwolin realizowane są inwestycje wodno- ściekowe wartości ponad 25 mln zł. Oprócz tego w budżecie zaplanowano wiele innych zadań związanych z poprawą infrastruktury sportowej, drogowej, kulturalnej i innych.

Mistrzostwa powiatu w szachach

Pierwsze Mistrzostwa Powiatu Bialskiego Juniorów w Szachach Szybkich pod patronatem Starosty Bialskiego i Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski odbyły się 15 kwietnia w Międzyrzecu.

Mieszkancy protestuja

Ostatnio informowaliśmy o proteście mieszkańców ul. Wyszkowskiej w Łochowie, którzy sprzeciwiają się budowie wiaduktu nad torami w ciągu DK- 62 w Łochowie. Teraz wracamy do Łochowa, by przypomnieć sprawę protestu mieszkańców tak zwanego „starego Łochowa” i okolicznych wsi, którzy sprzeciwiają się budowie obwodnicy, mającej przebiegać tuż przed ich domami.

KRZEWICA

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewicy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Iveco. Samochód kosztował 780 tysięcy zł.

Karol Tchorzewski

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Karol Tchórzewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gospodarz audycji O Tym Się Mówi dopytywał o kandydata na Prezydenta Siedlec w zbliżających się wyborach samorządowych.

Waldemar Sabak

To będzie rekordowy rok, jeżeli chodzi o wydatkowanie funduszy na realizację inwestycji w gminie Górzno. W budżecie zapisano na ten cel kilkanaście milionów złotych, a obecnie prowadzone są równolegle na różnych etapach trzy duże zadania inwestycyjne. Ale to nie wszystko...