zniwa

Wyjątkowo wcześnie rozpoczęły się tegoroczne żniwa. Przyczyną była susza i szybsze dojrzewanie zbóż. W związku z tym, plony są bardzo słabe. W szczególności dotyczy to zbóż jarych.

pozdrowienia

Pątnicy z grupy 14C z dekanatu adamowskiego przesyłają za naszym pośrednictwem pozdrowienia dla swojego proboszcza księdza Tadeusza Lamenta. I liczą też na to, że odwiedzi ich na pątniczym szlaku.

Jubileusz

Trzech biskupów i 55 księży, przedstawiciele parlamentu, rządu, samorządowcy, poczty sztandarowe oraz około dwóch tysięcy wiernych uczestniczyło w uroczystościach związanych z 600- leciem garwolińskiej parafii. Tego dnia na kościelnym dziedzińcu odsłonięty został pomnik św. Anny, która ogłoszona została patronką miasta, a w ogrodzie parafialnym posadzono sześć dębów.

rodzina pielgrzymow

Pielgrzymi na szlaku to jedna wielka rodzina. To wspólnota, która swoje źródło ma na Jasnej Górze. Jako taką właśnie wspólnotę postrzegają siebie pątnicy z grupy 14B z Łukowa, u której gościliśmy w niedzielny wieczór na polu namiotowym w Łaguszowie.

Dariusz Szustek

Miejskie inwestycje, obawy działkowców i przepisy dotyczące sprzedaży napojów alkoholowych - to tematy, do których odniósł się dziś rano na naszej antenie burmistrz Dariusz Szustek. Był on naszym gościem w audycji „O tym się mówi”.

Mariusz Osiak

Gmina Łuków otrzymała dofinansowanie na budowę drogi Dąbie – Klimki. Pieniądze pochodzą z nowego rządowego programu, a ich podziałem zajmował się Urząd Wojewódzki.

Studio Pielgrzyma_5 sierpnia_15 20

5 sierpnia o godzinie 15.20 w Studiu Pielgrzyma na antenie Radia Podlasie gościli Robert i Mariusz z grupy "akademickiej" 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

harcerze

W sobotnie popołudnie, 4 czerwca w Dęblinie, gdzie zatrzymała się na noc 38. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, zawiązała się grupa "Szara", czyli grupa harcerzy z ZHR. Jest ich w tym roku około 40. Wspólnie, pod przewodnictwem księdza Tomasza Kosteckiego wyruszyli na trasę 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. W sobotni wieczór rozmawialiśmy z piątką młodych harcerzy, którzy na pielgrzymkę udają się po raz pierwszy.

RELACJA

Karolina i Justyna z gr. nr 3, w której pielgrzymują wierni z czterech siedleckich parafii: Św. Stanisława B.M., Ducha Świętego, Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego, gościły 4 sierpnia o godzinie 15.20 w radiowym Studiu Pielgrzyma. Tym razem nasz wóz transmisyjny dotarł do parafii Ryki, gdzie pielgrzymi z kolumny siedleckiej zatrzymali się na półgodzinny odpoczynek.